Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Brąz Gim-u 92

13.12.2016
Sport szkolny

Pisząc o dominacji unihokeistek i unihokeistów z Gimnazjum 92 w rozgrywkach dzielnicowych życzyliśmy powtórzenia, a może i poprawienia, zeszłorocznego wyniku w miejskich finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, kiedy to obydwa zespoły prowadzone przez Krzysztofa Pasickiego zajęły piąte miejsce.

W wypadku dziewcząt nie udało się.

- Dziewczyny przegrały mecz decydujący o wejście do ósemki i zajęły miejsce między dziewiątym a dwunastym. Szkoda, bo jakbyśmy weszli, to spokojnie można było walczyć dalej. No trudno – krótko skomentował występ dziewcząt trener Pasicki.

U chłopców poszło znacznie lepiej. Udało im się awansować do finałowej czwórki.

- No niestety ostatni mecz w grupie ćwierćfinałowej z Gimnazjum 13 z Ochoty przegraliśmy. Zupełnie niepotrzebnie, bo teraz mamy w półfinale faworyta z Pragi Południe, Gimnazjum 21, czyli zespół UKS "Orlęta".

Słowa trenera okazały się prorocze.

Zespół Gim 21 nie dość, że to uczniowie klas sportowych o profilu unihokeja, to są to zawodnicy wyczynowi grający co tydzień w lidze. Jakby tego było mało, to byli gospodarzami całych zawodów a sędziowie, to... byli uczniowie szkoły.

Mecz naszych reprezentantów z prażanami zaczął się zgodnie z oczekiwaniami. Przeciwnik miał przewagę, w końcu padła bramka dla faworytów. I wtedy... nasi unihokeiści zagrali fantastyczną akcję, którą rozmontowali obronę prażan i wbili im piłkę do siatki.

Zaczęło się wyczuwać, że atmosfera gęstnieje. Sędziowie gwizdali każde przewinienie, robiło się nerwowo z każdą upływającą minutą. A wynik cały czas trzymał się na 1:1.

W końcu po świetnej indywidualnej akcji w której najlepszy zawodnik Gim 21 minął trzech naszych graczy i zatrzymał się na reszcie, która utworzyli żywy mur ze swych ciał... sędzia odgwizdał rzut karny.

Choć kontaktu fizycznego nie było, choć zawodnik Pragi sam już przy strzale się kładł na ziemi – sędzia dostrzegł "haczenie". Na prawdę trudno uwierzyć w zwykła pomyłkę. To był jedyny karny tego dnia choć podobnych akcji było kilka. Sędziowie jednak nie mieli wątpliwości – było "haczenie".

No i wynik drgnął. Nasi reprezentacji rzucili się do odrabiania start, ale tylko przyjęli kolejne trafienia. Koniec końców Praga południe wygrała 4:1. Szkoda tylko, że przy tak dużym udziale sędziów.

Mały finał miał na szczęście bardziej dla nas pomyślny przebieg. Uczniowie z Koncertowej nie załamali się okolicznościami w jakich przegrali mecz o wejście do finału. Wyszli na parkiet zmotywowani i głodni medalu.

I byli zdecydowanie lepszą drużyną od swych rywali z Włoch. Grali znacznie lepiej w każdym aspekcie. Co ciekawe w tym meczu, w przeciwieństwie do półfinału, nie popełniali tylu przewinień, a może po prostu sędziowie patrzyli bardziej przychylnym okiem?

Grunt, że po bardzo dobrym meczu było wiadomo, że brązowy medal należy się naszym bezdyskusyjnie. Wynik 3:0 i sama gra nie pozostawiała wątpliwości.

W finale prażanie roznieśli Ochotę 10:0. Szkoda, że nasi chłopcy przegrali wcześniej z Gim 13 i sami sobie zgotowali las w postaci półfinału z Gim 21. Gdyby spotkali się z nimi dopiero w finale, przy obecności oficjeli, może sędziowie nie byliby tak skorzy do gwizdania na korzyść gospodarzy...

Nie ma jednak co gdybać. Naszym zawodnikom należą się wielkie brawa i podziękowania za brązowy medal. To duży sukces podopiecznych Krzysztofa Pasickiego, któremu dziękujemy za tak świetne przygotowanie naszych unihokeistów. Widać było, że pracował ze swoimi podopiecznymi przez lata. 

Nasi gracze, razem ze zwycięzcami, odstawali od reszty. W innych zespołach były wielkie indywidualności, ale tylko Praga Południe i Ursynów grały w unihokeja całą drużyną. Widać było, że zawodnicy przetrenowali wiele godzin, aby grać właśnie w ten sposób.

W wypadku wyczynowców z Pragi, to nie dziwi, ale gra Ursynowa to wielka zasługa trenera Pasickiego!


Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu