Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Deja vu

05.04.2017
Sport szkolny

Ilekroć w naszej dzielnicy rozgrywane są eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych w pływaniu tylekroć mamy ten sam scenariusz – podium praktycznie każdej konkrecji i klasyfikacji łącznej dzielą pomiędzy siebie SP 16, SP 319 i SP 322. I tym razem tak było.

Co roku tłumaczymy, że taki stan rzeczy jest związany z działalnością we wszystkich wspomnianych placówkach klas pływackich. Codzienne, wielogodzinne treningi, starty w zawodach lokalnych i międzynarodowych, czołowe lokaty niektórych zawodników w klasyfikacjach ogólnopolskich – to przyczyny dominacji wymienionej trójki szkół.

Zawody, podobnie jak mistrzostwa gimnazjalne, przebiegły szybko i sprawnie. Zawodnicy co i rusz wskakiwali do wody i starali się jak najszybciej przepłynąć stylem dowolnym lub na grzbiecie dwadzieścia pięć bądź pięćdziesiąt metrów.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Po startach indywidualnych doszło do najbardziej widowiskowej części zawodów – wyścigów sztafet. Tak w przypadku dziewcząt jak i chłopaków "woda się zagotowała" jak mawiają pływacy.

Po zliczeniu czasów wszystkich startujących reprezentacji szkolnych – czasy indywidualne plus czas sztafety – wiedzieliśmy już kto będzie reprezentować Ursynów podczas miejskich finałów WOM.

I tak: w kategorii dziewcząt najlepszymi okazały się pływaczki SP 16. Dalej uplasowały się SP 322 i SP 319.

Wśród chłopców górą byli uczniowie z SP 322, którzy pokonali SP 319 i SP 16.

Najlepszym nagrody wręczali Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski, pracownik dzielnicowego urzęd koordynujący ursynowskie rozgrywki WOM Michał Szpakiewicz (co ciekawe, sam były wyczynowy pływak) oraz Dyrektor Gimnazjum 92 Mariusz Karczewski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Z roku na rok rośnie poziom zawodów. Widać, że pływacy, i ci amatorscy i wyczynowi, są na coraz wyższym poziomie.

Zwycięzcom życzymy jak najlepszych startów w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Może uda się Wam wyszarpać konkurentom medale. Wiemy, że łatwo nie będzie, ale trzymamy kciuki za Wasze powodzenie!

wom-_sp.xlsx (46.95KB)
Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu