30.03.2017
Sport szkolny

Już drugi rok w programie Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży znajdują się szachy. W tym roku we foyer Areny Ursynów stawiło się dwudziestu ośmiu uczniów reprezentujących siedem naszych podstawówek.

Wszystko rozpoczęło się przed godziną dziesiątą od rejestracji zawodników.

- Mamy osoby z rankingami, które są nam znane z innych zawodów, a są i oczywiście amatorzy – powiedział nam jeden z organizatorów.

Rywalizacja trwała ponad trzy godziny. W jej czasie w przeciwieństwie do pozostałych zawodów WOM, nie było krzyków, dopingowania, głośnych pochwał i nagan ze strony trenerów. Ten zawody są zupełnie inne, ale i dyscyplina wymaga ogromnego skupienia i szybkiej reakcji.

Walka o pierwsze miejsce i prawo reprezentowania Ursynowa w miejskich finałach była bardzo zacięta. Dwóch głównych kandydatów, którzy już rok temu zajęli czołowe miejsca w dzielnicowych rozgrywkach, zdobyło tyle samo dużych punktów, o kolejności zadecydowały więc małe.

I tak, po raz drugi z rzędu nasze lokalne zawody wygrała reprezentacja PSP nr 6 Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej, tuż za nim uplasowali się uczniowie z SP nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli szachiści z SP nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania.

Kolejne miejsca przypadły: SP nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty, SP nr 310 im. Michała Byliny, SP nr 319 im. Marii Kann oraz SP nr 323 im. Polskich Olimpijczyków.

Dyplomy, puchary i medale uczestnikom mistrzostw wręczał Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski wraz z przedstawicielem Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji Pawłem Palusińskim.

Na koniec głos zabrał Wiceburmistrz, który życzył zwycięzcom jak najlepszego startu w finałach WOM, uczestnikom dziękował za stawienie się i walkę, organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów i wyraził nadzieję, że za rok spotkali się w co najmniej tak licznym gronie jak dziś.

Nie pozostaje nam nic jak podpisać się po tymi słowami!