Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Festiwal Gier Podwórkowych. Baw się jak za dawnych lat!

28.09.2018
Pozostałe

Już jutro Festiwal Gier Podwórkowych. Szkoła Podstawowa nr 343 na swój srebrny jubileusz przygotowała moc atrakcji. Będzie teatr, nieco zapomniane już gry i zabawy oraz charytatywna kawiarenka. Można przyjść i bawić się razem z dziećmi już od rana!

Szkoła Podstawowa nr 343 przy ul. Kopcińskiego 7 powstała 25 lat temu. To doskonała okazja do świętowania, a jak lepiej to zrobić niż wpólnie się bawić, i to bez komputera, laptopa, czy telefonu? Tak zrodził się pomysł zorganizowania Festiwalu Gier.

- Chcemy przypomnieć dorosłym w co się bawili jak chodzili do szkoły, a dzieciom pokazać jak czas wolny spędzali na podwórku ich rodzice. Ma to być nostalgiczna podróż kilka dekad wstecz, w którą rodzice zabiorą własne dzieci - mówi pomysłodawca imprezy wiceburmistrz Antoni Pomianowski.

Festiwal zacznie się o godz. 10:00. Zanim wszyscy przeniosą się w świat gier, będą mogli zobaczyć "Brzydkie Kaczątko". Baśń Andrsena przedstawią aktorzy Teatru ON. Jest to pierwszy profesjonalny teatr osób niepełnosprawnych. Aktorzy na codzień mają swoje próby w Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło, ale niewiele okazji do występów. Tym bardziej warto zobaczyć ich na szkolnej scenie.

A potem już na dworze zabawa w chowanego, w gumę, w sznura i w klasy oraz inne gry z lamusa. Będą też szachy i warcaby. W międzyczasie zostanie zorganizowany konkurs plastyczny "Szkoła w przyszłości", gdzie dzieci będą mogły pokazać jak wyobrażają sobie swoją szkołę za kilkadziesiąt lat. Uczniowie każdej z klas pochwalą się też swoimi umiejętnościami i spróbuja nauczyć tego innych, np. żonglowania.

Będzie też okazja by pomóc charytatywnie w specjalnej kawiarence. Uczniowie z wolontariatu przygotują ciasta, sałatki, napoje i inne smakołyki, które będzie można kupić za dobrowolna opłatą

- Mamy w adopcji dwoje dzieci z Afryki, którym zapewniamy co miesiąc wyżywienie, spanie w internacie, opiekę medyczną i opłacenie książek i nauki. Za jedno dziecko jest to 70 złotych miesięcznie - mówi koordynator Festiwalu Paweł Kocemba. Cały utarg z charytatywnej kawiarenki zostanie przekazany dzieciom w Afryce.

Festiwal Gier Podwórkowych z okazji 25-lecie SP 343 rozpocznie się w sobotę, 29 września o 10:00, przy ul. Kopcińskiego 7. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu