Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Finał chłopców 50. WOM w tenisie stołowym SP

16.12.2016
Sport szkolny

Tydzień temu odbył się finał dziewcząt, w tym tygodniu w hali Szkół Fundacji Primus stawili się najlepsi szkolni tenisiści stołowi stolicy wyłonieni w dzielnicowych eliminacjach.

Jak pisaliśmy w relacji z ursynowskich zawodów, finał pomiędzy SP 96 i NSP 47 stał na bardzo wysokim poziomie. To pozwalało nam po cichu liczyć na wysoką lokatę naszych reprezentantów w miejskich finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Chłopcy ze szkoły z Zielonego Ursynowa nie zawiedli. Bartek i Kacper dość pewnie awansowali do finałowej czwórki. Już ten wynik był sukcesem SP 96, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wszyscy – zawodnicy, trener Przemysław Wiankowski oraz kibice naszej reprezentacji - liczyli teraz na więcej – na medale.

Aby być pewnym stanięcia na podium należało się jednak uporać z tenisistami stołowymi z Białołęki. Z pozoru, patrząc na gabaryty rywali, zadanie mogło wydawać się proste.

W szkolnych rozgrywkach ping ponga gra się co najmniej dwoma zawodnikami. Najpierw rozgrywane są mecze singlowe, potem grany jest debel. Jeżeli żadna ze stron nie uzyska w tych trzech spotkaniach kompletu zwycięstw rozgrywa się kolejne dwa single po których ktoś musi uzyskać trzeci, decydujący o triumfie, punkt.

Reprezentację naszych rywali stanowiło aż czterech zawodników, najwięcej ze zgłoszonych zespołów, ale faktycznie grało tylko dwóch z nich. Jeden to szóstoklasista, drugi zaś... ośmiolatek z drugiej klasy.

Co istotne, "Malec" z Białołęki grał ze starszymi kolegami jak równy z równym. Ba, wielu po prostu deklasował.

- To Mistrz Mazowsza w kategorii Skrzatów. Drugi w tej kategorii to rok od niego młodszy uczeń naszej szkoły. Może za rok go wystawimy – z uśmiechem tłumaczył nam Marek Zalewski, trener w UKS Lupus Kabaty, szkolnym klubie Szkół Fundacji Primus.

Mecz o awans do finału i pewne medale miał bardzo zacięty przebieg. Bartek wygrał swoje spotkanie, Kacper przegrał. Debel zakończył się porażką naszych chłopaków. O wszystkim zadecydowały dodatkowe pojedynki indywidualne.

Bartek, nie bez trudu, pokonał swojego rywala. Kacper, choć wygrał dość pewnie pierwszego seta z "białołęckim skrzatem", to w kolejnych dwóch mu uległ.

Pozostał więc mecz o trzecie miejsce z mocną ekipą ze Śródmieścia.

Przebieg spotkania był również dramatyczny i nieco niesprawiedliwy. W ostatniej grze Bartek spotkał się z najlepszym graczem przeciwnika. Mecz skończył dopiero piąty set (spotkania finałowe grano do trzech wygranych setów).

W ostaniach akacjach spotkania, rywal Bartka zaczął wymyślać jakieś pretensje. A to, że nasz zawodnik serwuje z ręki, a to, że ze stołem jest coś nie tak. Wszystko to miało na celu wybicie z rytmu Bartka, który zaczynał zyskiwać przewagę. Niestety, nieczysta sztuczka popłaciła i brązowe medale zawisły na szyjach chłopaków ze Śródmieścia.

Smutne, że trener SP 48 po meczu pochwalił swoje zawodnika.

- Może, to nie było do końca uczciwe co zrobiłeś, ale jest wygrana. To najważniejsze.

Czy to jest wychowywanie w duchu fair play? Czy nauczyciel i trener powinien chwalić podopiecznego za eufemistycznie określając "cwaniactwo"?

No cóż. Nie ma co gdybać i rozwodzić się na postawą rywali. Byli lepsi.

Nas cieszy czwarte miejsce naszych chłopaków i ich postawa. Grali najlepiej jak umieli, starali się wywalczyć medale – nie udało się? Trudno, w końcu to nie to jest w sporcie szkolnym najważniejsze. Liczy się uczciwa walka i postawa wobec rywali. A w tych aspektach niczego Bartkowi i Kacprowi nie można zarzucić.

Po meczach gratulacje najlepszym czterem zespołom składali osobiście Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski oraz Prezes Szkolnego Związku Warszawy i Mazowsza Jan Dorosiewicz.

Ta impreza oraz zeszłotygodniowe finały były sukcesem organizacyjnym. Dziękujemy dyrekcji Szkół Fundacji Primus oraz kadrze nauczycielskiej i trenerom UKS Lupus-a za bardzo sprawne przeprowadzenie Szkolnych Mistrzostw Warszawy. Wiele wskazuje, że ta impreza na stałe zagości w naszym kalendarzu sportowym i finały WOM w tenisie stołowym szkół podstawowych staną się imprezą cyklicznie rozgrywaną na Ursynowie.  

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
Events of the day 20 Wrzesień 2019 (piątek)
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu