Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

GIM 92 z kolejnymi medalami

15.05.2017
Sport szkolny

Na początku sezonu sportu szkolnego cieszyliśmy się ze złota dziewcząt i srebra chłopców z Gimnazjum nr 92, które wywalczyli podczas sztafetowych biegów przełajowych. Pod koniec sezonu to chłopcy sięgnęli po złoto a dziewczyny po srebro w dwuboju nowoczesnym. 

Fantastyczny sukces uczniów z koncertowej mógł być jeszcze bardziej okazały.

- Jedna z naszych zawodniczek doznała kontuzji na treningu. Ma złamane żebro. Wielka szkoda, bo to świetna sportsmenka. Gdyby mogła wystartować to kto wie czy nie byłoby i drugiego złota – powiedział nam trener reprezentacji Gim 92 Marcin Pietrych.

Nie jednak co gdybać. Dwa kolejne medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, to fantastyczny sukces naszego gimnazjum. W tym roku tylko ta nasza placówka wywalczyła dla Ursynowa: trzy złota, cztery srebra i trzy brązy - w sumie dziesięć krążków!

Jak tłumaczyliśmy w naszej relacji z dzielnicowych eliminacji, dwubój składa się z pływania na sto metrów i biegu na kilometr. Zsumowane czasy wszystkich reprezentantów szkoły składają się na wynik. Jest to więc dyscyplina wymagającej dość wyrównanych zawodników, którzy osiągają dobre czasy w obu konkurencjach.

- Nie chce wyróżniać żadnego zawodnika. Na prawdę wszyscy dali z siebie wszystko. Bez tego nie byłoby tych medali – chwalił podopiecznych trener Pietrych.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego sukcesu a trenerom i dyrekcji tak fantastycznych wychowanków!

Skład zespołu męskiego:

Michał Gąsiorowski
Miłosz Ośko
Kacper Kowalski
Kajetan Krzymański
Jan Jędrzejkiewicz

Skład zespołu kobiecego:

Lena Kawka
Weronika Woś
Nastazja Regulska
Dominika Gołębiewska
Anna Kozińska

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu