Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Gim 95 z dwoma medalami

24.04.2017
Sport szkolny

Dziś w Arenie Ursynów odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Gimnazjalistki i gimnazjaliści z całego miasta zjechali się rywalizować o medale i puchary. Ursynów reprezentowała dwa zespoły z Gimnazjum nr 95.

Uczniowie tej szkoły zdecydowanie wygrali dzielnicowe eliminacje. Po cichu liczyliśmy, że nasi badmintoniści powtórzą sukces swoich koleżanek i kolegów z podstawówek i dostarczą nam dwóch kolejnych medali. Tak też się stało.

Obydwie drużyny zwyciężały wszystko aż do dojścia do finałów. System gier był tak nietypowo stworzony, że finał oznaczał walkę o złoto, ale nie o srebro. Pojedynek o krążki z tego kruszcu rozgrywany był pomiędzy przegranym z finału oraz zwycięzcą repesaży.

Gimnazjaliści z Lokajskiego wygrywali wszystkie swoje spotkania nie dopuszczając do debla. Zasady rywalizacji mówią, że po dwóch singlach, następuje mecz deblowy jeśli single nie zakończyły się dwoma zwycięstwami jednej z drużyn.

Wydawało się więc, że z taką grą, chłopaki nie powinni mieć problemu w finale. Niestety, reprezentanci Pragi Południe z Gimnazjum nr 20 nie tylko doprowadzili do debla, ale i zdecydowanie wygrali w nim pierwszego seta.

Widać było, że nasi badmintoniści, nie grając ze sobą debli. I w rozgrywkach dzielnicowych i miejskich, dopiero w finale WOM zagrali swoja pierwsza grę podwójną!

W drugim secie ursynowianie odgryźli się rywalom, ale w trzecim znów Praga była górą, nieznacznie, ale to zadecydowała o tym, że nasi musieli grać o srebro.

W spotkaniu z Ursusem znów udało im się nie doprowadzić do debla. Jeden z singli zakończył się szybko, ale drugi trwał długo i stał na bardzo wysokim poziomie. Był to chyba najlepszy mecz całego turnieju. Brawa po spotkaniu były zasłużenie rzęsiste. 

Dziewczyny szły inną drogą. Prawie każdy mecz rozstrzygały w deblu. Nie inaczej było w finale w którym spotkaliśmy się z uczennicami Gimnazjum nr 38 ze Śródmieścia.

Pojedynek był bardzo zacięty. Debel trwał trzy sety i dwa pierwsze skończyła grą na przewagi. Dopiero w trzecim naszym dziewczynom udało się odskoczyć rywalkom i po jego zakończeniu mogły sobie wpaść w ramiona i cieszyć się ze zwycięstwa w Szkolnych Mistrzostwach Warszawy.

To już drugi złoty krążek dla Gimnazjum nr 95. Pierwszy wywalczyli siatkarze z tej szkoły. Brawo, tak dobrego sezonu szkoła z Natolina chyba jeszcze nie miała.

Najlepszym szkolnym badmintonistom nagrody wręczyli Jan Dorosiewicz Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza, Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji Anita Nasierowska oraz Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski.

Serdecznie gratulujemy uczniom i kadrze nauczycielskiej Gimnazjum z Lokajskiego dwóch medali WOM. Uzyskaliście fantastyczny wynik!

Pierwsza trójka zawodów:

Dziewczęta:

1. Gim 95 Ursynów
2. Gim 38 Śródmieście
3. Gim 119 Wesoła

Chłopcy:

1. Gim 20 Praga Południe
2. Gim 95 Ursynów
3. Gim 130 Ursus

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu