Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Gim 95 z dwoma medalami

24.04.2017
Sport szkolny

Dziś w Arenie Ursynów odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Gimnazjalistki i gimnazjaliści z całego miasta zjechali się rywalizować o medale i puchary. Ursynów reprezentowała dwa zespoły z Gimnazjum nr 95.

Uczniowie tej szkoły zdecydowanie wygrali dzielnicowe eliminacje. Po cichu liczyliśmy, że nasi badmintoniści powtórzą sukces swoich koleżanek i kolegów z podstawówek i dostarczą nam dwóch kolejnych medali. Tak też się stało.

Obydwie drużyny zwyciężały wszystko aż do dojścia do finałów. System gier był tak nietypowo stworzony, że finał oznaczał walkę o złoto, ale nie o srebro. Pojedynek o krążki z tego kruszcu rozgrywany był pomiędzy przegranym z finału oraz zwycięzcą repesaży.

Gimnazjaliści z Lokajskiego wygrywali wszystkie swoje spotkania nie dopuszczając do debla. Zasady rywalizacji mówią, że po dwóch singlach, następuje mecz deblowy jeśli single nie zakończyły się dwoma zwycięstwami jednej z drużyn.

Wydawało się więc, że z taką grą, chłopaki nie powinni mieć problemu w finale. Niestety, reprezentanci Pragi Południe z Gimnazjum nr 20 nie tylko doprowadzili do debla, ale i zdecydowanie wygrali w nim pierwszego seta.

Widać było, że nasi badmintoniści, nie grając ze sobą debli. I w rozgrywkach dzielnicowych i miejskich, dopiero w finale WOM zagrali swoja pierwsza grę podwójną!

W drugim secie ursynowianie odgryźli się rywalom, ale w trzecim znów Praga była górą, nieznacznie, ale to zadecydowała o tym, że nasi musieli grać o srebro.

W spotkaniu z Ursusem znów udało im się nie doprowadzić do debla. Jeden z singli zakończył się szybko, ale drugi trwał długo i stał na bardzo wysokim poziomie. Był to chyba najlepszy mecz całego turnieju. Brawa po spotkaniu były zasłużenie rzęsiste. 

Dziewczyny szły inną drogą. Prawie każdy mecz rozstrzygały w deblu. Nie inaczej było w finale w którym spotkaliśmy się z uczennicami Gimnazjum nr 38 ze Śródmieścia.

Pojedynek był bardzo zacięty. Debel trwał trzy sety i dwa pierwsze skończyła grą na przewagi. Dopiero w trzecim naszym dziewczynom udało się odskoczyć rywalkom i po jego zakończeniu mogły sobie wpaść w ramiona i cieszyć się ze zwycięstwa w Szkolnych Mistrzostwach Warszawy.

To już drugi złoty krążek dla Gimnazjum nr 95. Pierwszy wywalczyli siatkarze z tej szkoły. Brawo, tak dobrego sezonu szkoła z Natolina chyba jeszcze nie miała.

Najlepszym szkolnym badmintonistom nagrody wręczyli Jan Dorosiewicz Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza, Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji Anita Nasierowska oraz Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski.

Serdecznie gratulujemy uczniom i kadrze nauczycielskiej Gimnazjum z Lokajskiego dwóch medali WOM. Uzyskaliście fantastyczny wynik!

Pierwsza trójka zawodów:

Dziewczęta:

1. Gim 95 Ursynów
2. Gim 38 Śródmieście
3. Gim 119 Wesoła

Chłopcy:

1. Gim 20 Praga Południe
2. Gim 95 Ursynów
3. Gim 130 Ursus

Archiwum aktualności

Kalendarz

Listopad 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 3 Listopad 2019 (niedziela)
4
5
Events of the day 6 Listopad 2019 (środa)
7
8
Events of the day 9 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 10 Listopad 2019 (niedziela)
11
12
Events of the day 13 Listopad 2019 (środa)
14
15
Events of the day 16 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 17 Listopad 2019 (niedziela)
18
19
Events of the day 20 Listopad 2019 (środa)
21
22
Events of the day 23 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 24 Listopad 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 Listopad 2019 (środa)
28
29
Events of the day 30 Listopad 2019 (sobota)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu