Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Godne upamiętnienie

05.03.2017
Bieganie

Za nami 35. Memoriał Tomasza Hopfera, dziennikarza sportowego, który starał się jak najbardziej rozpropagować zdrowy tryb życia i bieganie rekreacyjne. Blisko pięciuset śmiałków wzięło udział w czternastu startach. Trasa liczyła kilometr i w zależności od kategorii była pokonywana od jednego razu do czterech.

Pogoda sprzyjała bieganiu – było rześko, ale nie zimno, słońce świeciło mocno i nie było obawy deszcze. A jednak warunki na trasie nie były tak "kolorowe".

- Wszędzie było błoto. Trasa mnie zaskoczyła skalą trudności. Co i raz były podbiegi i zbiegi. Do tego rywale narzucili bardzo mocne tempo – mówił Roman Kwiatkowski ze Startu Otwock, zwycięzca głównego biegu memoriałowego.

Rzeczywiście, trasa to jeden z dwóch największy wyróżników Memoriału Hopfera na tle innych imprez biegowych stolicy. Kilometrowa pętla prawie w ogóle nie ma dłuższych prostych. Co i rusz lekko lub mocniej skręca. Najbardziej jednak we znaki dają się ostre podbiegi i zbiegi.

Kolejnym znakiem rozpoznawczym Memoriału jest poziom.

- Mieliśmy wszystkich najmocniejszych z Warszawy. Nikogo nie zabrakło – mówił nam Marek Jendrych z AKL Ursynów, jeden z organizatorów oraz uczestników biegu.

Zwycięzca rywalizacji mężczyzn to brązowy medalista rozegranych ostatnio Halowych Mistrzostw Polski seniorów na dystansie 1500 i 3000 metrów. Drugi, Mateusz Kondej z AZS AWF, w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych zajął ósmą lokatę. Zaś na najniższym stopniu podium stanął były wyczynowy biegacz Michał Bernardelli, który jesienią zeszłego roku zdobył trzy złote medale Mistrzostw Świata weteranów w bieganiu w kat. 35-39 lat.

Czołówka biegła jakby zupełnie nie zważała na trudne warunki na niełatwej trasie. Triumfatorowi pokonanie czterech kilometrowych pętli zajęło zaledwie 11 minut i 32 sekundy!

Panie rywalizowały na dwa razy krótszym dystansie od panów. Najlepszą okazała się Amelia Czerwińska z AZS SGGW. Amelia jest młodzieżową mistrzynią Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z ubiegłego roku. Zwyciężczyni uzyskała czas 6 minut 35 sekund. Tuż za nią, ledwie trzy sekundy później, na metę wpadły Marta Jusińska z AZS SGGW oraz Zofia Dudek z Polonii Warszawa.

Miłośników naszego lokalnego sportu powinna cieszyć postawa biegaczy Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego "Ursynów". Reprezentanci AKL-u wielokrotnie znajdowali się w grupie nagradzanych zawodników a Miłosz Ośko (3000 m kat. młodzików) oraz Krzysztof Weremczuk (4000 m kat. juniorów młodszych) zwyciężyli w swoich kategoriach. Gratulujemy!

Najlepszym medale wręczało aż trzech medalistów olimpijskich! Robertowi KorzeniowskiemuJerzemu Pietrzykowi oraz Urszuli Kielan towarzyszyli Genowefa Palta, Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski, który sam wziął udział w biegu memoriałowym, oraz Zenon Dagiel Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów. Imprezę sprawnie poprowadził znany dziennikarz sportowy Krzysztof Miklas.

Kolejny memoriał za nami. Od dwóch lat bieg rozgrywany jest w Parku Kultury w Powsinie i łączy się z impreza klubowymi, które zapewniają start czołowych biegaczy Warszawy i Mazowsza. Widać, że z roku na rok jest coraz lepsza organizacja i impreza się rozwija.

Zachęcamy amatorów biegania, których na Ursynowie nie brakuje, do wzięcia udziału w 36. Memoriale. Jest to najmocniejszy i najtrudniejszy bieg przełajowy rozgrywany w naszej dzielnicy. Jeżeli macie dość asfaltu czy przełajów o płaskich trasach, to już dziś zacznijcie się szykować do pokonania morderczej "powsińskiej pętli"!

Bieg memoriałowy - mężczyźni 4000 metrów 

1. Roman Kwiatkowski (Oks Start Otwock)

2. Mateusz Kondej (AZS AWF)

3. Michał Bernardelli (SGH)

Bieg memoriałowy - kobiety 2000 metrów 

1. Amelia Czerwińska (SGGW)

2. Marta Jusińska (SGGW)

3. Zofia Dudek (Polonia Warszawa)

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu