Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

I Targi Sportowe "Rusz się! Na Ursynowie"

09
09
Pozostałe

Judo, szermierka, piłka nożna, joga, tenis ziemny i stołowy... Możliwości uprawiania sportu na Ursynowie jest mnóstwo, czego dowiodły pierwsze targi sportowe zorganizowane przez dzielnicę. 

Idea targów narodziła się na spotkaniu klubów sportowych i działaczy podczas jednego z posiedzeń komisji edukacji i sportu Rady Dzielnicy Ursynów. Zaproponował je Tomasz Majewski, olimpijczyk, złoty mistrz w pchnięciu kulą z Pekinu i Londynu, mieszkaniec Ursynowa. Pół roku później - w ostatnią sobotę - w hali UCSiR przy Dereniowej, targi z pomysłu przerodziły się w rzeczywistość. Głównym założeniem imprezy była popularyzacja sportu wśród mieszkańców i umożliwienie zapoznania się z ofertą, jak największej liczby klubów sportowych, w jednym miejscu. Swoje stoiska rozstawiło 35 organizacji z Ursynowa, w tym kilka, w których trenuje się pod okiem samych mistrzów.

Jednym z takich miejsc jest Klub Judo Legia Warszawa, który prowadzi nasz olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy – Krzysztof Wiłkomirski.

Idea targów jest bardzo fajna, może przydałaby się większa promocja w przyszłości – mówi sportowiec. – Jakiegokolwiek sportu, by się tu nie wybrało, to duży sukces – dodaje.

Akademię Badmintona na Ursynowie, prezentował inny uznany sportowiec - pięciokrotny olimpijczyk, mistrz Europy – Robert Mateusiak. - Mamy kilka lokalizacji w Warszawie, ale na Ursynowie jest najwięcej dzieci i mają najwyższy poziom – mówi, i dodaje, że zawodnicy z naszej dzielnicy mają już na koncie poważne sukcesy.

Na targach prezentowały się również UKS Lupus - klub tenisa stołowego, szermierze z klubu D'Artagnian, sekcja pływacka klubu GIM92 czy piłkarze z KS Ursynów. Była też oferta sportowa dla seniorów - m.in. Kluboteki Dojrzałego Człowieka oraz mocna reprezentacja tańca towarzyskiego w postaci klubu Hand to Hand.

Organizatorzy przygotowali bogaty program pokazów walki na szable czy wu-shu, ale także zajęcia, w których mogły wziąć udział dzieci. Młodsi aż rwali się do piłki nożnej i tenisa, starsi chętnie stawali przy stołach do gry w "piłkarzyki". Do dyspozycji najmłodszych uczestników targów, byli cały czas trenerzy różnych dyscyplin i ich uczniowie. Przygotowano także warsztaty "Śniadanie małego mistrza” oraz "Mamo, Tato, sam zrobię deser!" połączone z degustacją.

Podczas targów odbyły się „Pierwsze Otwarte Mini Igrzyska Lekkoatletyczne im. Ireny Szewńskiej”, które mają rozpocząć cykl wydarzeń poświęconych pamięci wybitnej lekkoatletki. Pierwsze Targi Sportowe "Rusz się! Na Ursynowie" można uznać za udane. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku zaprezentuje się jeszcze więcej klubów i stowarzyszeń.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 luty 2019 (piątek)
Events of the day 2 luty 2019 (sobota)
Events of the day 3 luty 2019 (niedziela)
Events of the day 4 luty 2019 (poniedziałek)
Events of the day 5 luty 2019 (wtorek)
Events of the day 6 luty 2019 (środa)
Events of the day 7 luty 2019 (czwartek)
Events of the day 8 luty 2019 (piątek)
Events of the day 9 luty 2019 (sobota)
Events of the day 10 luty 2019 (niedziela)
11
12
Events of the day 13 luty 2019 (środa)
Events of the day 14 luty 2019 (czwartek)
Events of the day 15 luty 2019 (piątek)
Events of the day 16 luty 2019 (sobota)
Events of the day 17 luty 2019 (niedziela)
18
19
Events of the day 20 luty 2019 (środa)
21
Events of the day 22 luty 2019 (piątek)
Events of the day 23 luty 2019 (sobota)
Events of the day 24 luty 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 luty 2019 (środa)
28

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu