Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

"Kamyk" Szkolnym Mistrzem Warszawy!

11.04.2017
Sport szkolny

Długo należałoby opisywać „dzieje” złotego medalu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dla siatkarzy "Kamyka". Choć opowieść byłaby z pewnością interesująca, aby nie nudzić, skoncentrujemy się na rozgrywce finałowej.

Dotarliśmy do niej nie bez przeszkód ale daliśmy radę. Na placu boju pozostały reprezentacje Żoliborza, Ochoty, Woli i Ursusa. 

W pierwszym meczu stanęliśmy naprzeciwko szkoły z Ochoty, Zespołu Szkół nr 4 w Warszawie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po wyrównanym spotkaniu (2:1) zdobyliśmy prawo gry o pierwsze miejsce. Pozostawało jedynie czekać na wiadomość o naszym przeciwniku.

Zostało nim ostatecznie XVI Liceum im Stefanii Sempołowskiej z Żoliborza. Z tą drużyną mieliśmy już wcześniej okazję zagrać. Zespół był ambitny i wymagający.

7 kwietnia 2017r. był dla nas szczęśliwym dniem. W meczu finałowym rywal z Żoliborza został pokonany. Obok świetnej gry naszej drużyny (2:0) nie można przemilczeć udziału siódmego zawodnika na boisku jakim byli nasi kibice, którzy pod wodzą p. Agnieszki Rek robili tak emocjonujący hałas, że nie sposób byłoby nie wygrać.

Radości nie było końca tym bardziej, że w poprzednich latach nasi siatkarze stali na trzecim i drugim stopniu podium. Tym razem zwyciężyli. A jako, że każdy sukces ma swoją rodzinę nie wolno milczeć o tych, którzy dołożyli swoje cegiełki do tego pięknego triumfu.
 
Dziękujemy wszystkim paniom i panom profesorom za zrozumienie ducha sportu i stworzenie możliwości nadrobienia lekcyjnych zaległości. 

Dziękujemy naszym wiernym kibicom.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za dzielenie się pracą w czasie trwania rozgrywek.

P. Agnieszce Rek za nieocenioną pomoc w organizacji zajęć. 

Szczególnie dziękujemy p. Agnieszce Dróbkowskiej bez której wiedzy i znajomości siatkarskiej sztuki nie dalibyśmy sobie rady. 

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:
1.Steckiewicz Jan - IIId
2.Kuliński Konrad - IIIc
3.Jagiełło Kacper - IIIb
4.Bartłomiej Kalbarczyk - IIIf
5.Marzec Mikołaj - IIc
6.Rutkowski Konrad - IIa
7.Rylski Karol - Ia
8.Starzyński Stanisław - If
9.Zwierzchowski Robert - Ic
10.Burda Michał – If

Drużyną opiekował się P. Jarosław Wojciechowski 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu