Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

"Kamyk" triumfuje

25.10.2017
Sport szkolny

Obydwa zespoły Liceum Ogólnokształcącej im. Aleksandra Kamińskiego zwyciężyły swoje kategorie i wywalczyły sobie prawo reprezentowania Ursynowa podczas finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

"Kamyk" był w zeszłym roku szkolnym najlepszą szkołą średnią w Warszawie pod względem sportu szkolnego. To oznacza, że i rozgrywki dzielnicowe są zdominowane przez ekipy z tej szkoły. Nie inaczej było wczoraj.

W hali 63 LO im. Lajosa Kossutha odbyły się obydwa turnieje – i kobiecy i męski. W tym pierwszym jak zwykle brały udział tylko dwa zespoły. Szkół średnich mamy mało w porównaniu do Śródmieścia, Woli czy Mokotowa a do tego zebranie dziewczyn chętnych do gry w szczypiorniaka nie jest łatwe.

Choć drużyn kobiecych mamy mało, to ich poziom wynagradza niedobory ilościowe.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że mecz pomiędzy "Kamykiem" a "Kossuthem" stał na bardzo wysokim poziomie. Widać, że w składach obu szkół są byłe piłkarki ręczne, a reszta dziewczyn pracuje z wuefistami na zajęciach. Efekty są przyjemne dla kibicowskiego oka.

Spotkanie dość zdecydowanie wygrały dziewczęta ze Stokłos. Jak to często w piłce ręcznej bywa, o sukcesie zadecydowała lepsza organizacja obrony. Brawa jednak należą się obu ekipom.

Wśród mężczyzn walka o pierwszeństwo na Ursynowie musiała potrwać dłużej. Do turnieju zgłosiły się cztery zespoły w tym debiutujące w rozgrywkach American School of Warsaw.

Zgodnie z przewidywaniami o pierwsze miejsce były się znowu reprezentancie tych samych szkół co u kobiet.

Zanim jednak przejdziemy do opisu finału, poświęćmy trochę czasu trzeciej i czwartej drużynie turnieju.

Przymierze Rodzin pojawiło się na dzielnicowych eliminacjach kilka lat temu. Z początku byli tylko tłem dla dominujących rozgrywki kolegów z 63 i 70 LO. Teraz, choć nadal nie prezentują tak wysokiego poziomu jak główni konkurenci, są prawdziwym zespołem grającym w piłkę ręczną.

Było to świetnie widać w meczu pomiędzy Przymierzem a zespołem Szkoły Amerykańskiej. Anglojęzyczni uczniowie po raz pierwszy grali w turnieju, ale jak powiedział nam ich nauczyciel, trenują ze sobą od roku.

Ciekawie było obserwować młodych zawodników, którzy z pewnością wyrośli w krajach i kulturach, gdzie piłka ręczna jest nieobecna. Miało się wrażenie, że każdy z nich ma swoje własne wyobrażenie jak powinna wyglądać gra w szypiorniaka. Niecodzienny widok.

Oczywiście w starciu z "polskimi" ekipami taka gra nie mogła przynieść sukcesu. W meczu o trzecie miejsce Przymierze bezlitośnie wykazywało, że pomysły naszych zagranicznych uczniów, nie są w stanie zagrozić bardzo przyzwoicie grającej drużynie.

W meczu "na szczycie" byliśmy świadkami spotkania podobnego do finału kobiet. Oba zespoły były na naprawdę dobry poziomie, ale widać było znaczną przewagę "Kamyka". Kilku byłych piłkarzy ręcznych robiło niesamowitą pracę i w bardzo sprytny i efektowny sposób rozrywali szyki obronne rywali.

Skład "Kossutha" był złożony ze znacznie wyższych graczy, ale wobec bardzo ruchliwych i inteligentnie grających uczniów "Kamyka" na ogół nie byli w stanie nic zdziałać.

Zwycięzcom gratulujemy i życzmy im jak najlepszego startu w finałach WOM. Powinniście z nich wrócić z medalami! 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 lipiec 2019 (środa)
Events of the day 4 lipiec 2019 (czwartek)
Events of the day 5 lipiec 2019 (piątek)
Events of the day 6 lipiec 2019 (sobota)
Events of the day 7 lipiec 2019 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 lipiec 2019 (środa)
Events of the day 11 lipiec 2019 (czwartek)
12
Events of the day 13 lipiec 2019 (sobota)
Events of the day 14 lipiec 2019 (niedziela)
15
16
Events of the day 17 lipiec 2019 (środa)
18
19
Events of the day 20 lipiec 2019 (sobota)
21
22
23
Events of the day 24 lipiec 2019 (środa)
25
26
Events of the day 27 lipiec 2019 (sobota)
28
29
30
Events of the day 31 lipiec 2019 (środa)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu