Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kolarze z całego Mazowsza opanowali służewiecki tor

28.06.2019
Pozostałe

Za nami trzecia edycja tegorocznych Kolarskich Czwartków, cyklicznego wydarzenia organizowanego przez sekcję Legii Warszawa. Tradycja zawodów liczy sobie ponad 70 lat i niezmiennie cieszą się one dużym zainteresowaniem sportowców z całego kraju.

Kolarskie Czwartki to przede wszystkim wspólny trening zarówno dla amatorów roweru jak i wyczynowych kolarzy. Rywalizacja oraz chęć pobicia własnych rekordów życiowych dodaje smaku całemu wydarzeniu, jednak zawodnicy nie biorą w nim udziału w zależności od kategorii wiekowej. Starty odbywają się w podziale na poszczególne konkurencje, 3 grupy oraz zbliżony poziom umiejętności poszczególnych osób. Chodzi o to, by uniknąć startu z rywalami, którzy po trzech okrążeniach dublują resztę stawki. Panie i panowie mogą ponadto startować w tej samej grupie.

Organizatorzy zadbali o to, by w każdej edycji zawodów każdy znalazł coś dla siebie. W tym roku do wyboru jest czasówka, wyścig ze startu wspólnego, finał w formie kryterium ulicznego oraz wprowadzony w roku 2015 eliminator. Tego typu sportową kartę dań każdorazowo testuje około osiemdziesięciu uczestników, zrzeszonych w kilkunastu klubach z terenu całego Mazowsza. Podczas trzeciej edycji rajdu na Torze Wyścigów Konnych „Służewiec” pojawili się zawodnicy m.in. „Juranda” Ciechanów, „Optyka” Grodzisk, „Luks Trójki” oraz „Olimpu” Piaseczno, „Tytana” Radom, Stajni Rowerowej (Latchorzew) oraz Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

- Ścigamy się nieprzerwanie od 1948 roku. Podczas Kolarskich Czwartków swoją karierę zaczynał Stanisław Królak, były reprezentant Legii Warszawa, jedyny Polak któremu udało się wygrać Wyścig Pokoju, co miało miejsce w roku 1956. Ogromny sukces odniósł również Wiesław Podobas, uczestnik olimpiady w Rzymie i zwycięzca Tour de Pologne – opowiada Marcin Wasiołek, prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928.

Nowością tegorocznych edycji Kolarskich Czwartków jest kategoria startowa „żaki”, w kolarstwie nazywanych niekiedy „wentylkami”.

- Kibicuję córce, która na Ursynowie startuje po raz pierwszy. Na co dzień trenuje ona w UKS „Kolarz” w Nadarzynie – mówi Jacek, tata 12-letniej Zosi. 

Młodzież w kategorii open osiagnęła niezwykle wyrównane rezultaty. Każdy z kilkunastu kolarzy pokonał ten dystans w 17 minut i 24 sekundy (zarówno chłopcy jak i dziewczęta). Mikołaj Pożyczka uzyskał 5-punktową przewagę nad drugim w kolejności Jakubem Przedlackim różnicą jedynie 0,01 s.

Kolejne trzy edycje Kolarskich Czwartków odbędą się 11 lipca oraz 8 i 22 sierpnia. Rejestracja online dostępna jest na stronie wydarzenia http://kolarskieczwartki.pl/zgloszenia/

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu