Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kossuth górą!

17.01.2017
Sport szkolny

Gdy opisywaliśmy zmagania naszych licealnych reprezentacji w koszykówkę i piłkę ręczną zwracaliśmy uwagę, że 70 LO im. Aleksandra Kamińskiego zdecydowanie dominuje tegoroczne rozgrywki. W końcu znalazła się drużyna, która przełamała dominację "Kamyka". 

Do zawodów w siatkówce dziewczyn przystąpiły ledwie trzy zespoły: gospodyń, LO Przymierza Rodzin oraz 63 LO im. Lajosa Kossutha. Wiadomo było, że faworytami będą dwie publiczne szkoły. 

"Przymierzanki" debiutowały w zawodach i było to aż nadto widoczne. Podczas swego pierwszego spotkania z "Kamykiem" dziewczyny były spięte i nie stawiały rywalkom większego oporu. Słychać było jak zawodniczki w rozmowach między sobą pytały "po co tu w ogóle przyjechały?"

Drugie spotkanie debiutantek zaczęło się podobnie. Kossuth wygrał seta do... dziewięciu. Dopiero drugi set przyniósł zmianę nastawienia siatkarek z Przymierza Rodzin. W końcu było widać, że chce im się grać i co ważniejsze za chęciami idzie dobre prezentowanie się na parkiecie oraz zdobycze punktowe.

Choć spotkanie skończyło się zwycięstwem zawodniczek z Hirszfelda, to widać było, że "Przymierzanki" rozkręciły się i gdyby w turnieju wzięła jakaś sensowna ilość zespołów, to ta drużyna jeszcze by pokazała coś ciekawego.

Tak więc, tradycyjnie dla wielu ostatnich lat, sprawę pierwszego miejsca w dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozstrzygnęły między sobą 70 i 63 Liceum Ogólnokształcące.

Można było sobie ostrzyć zęby na to spotkanie. Mierzyły się dwa najlepsze zespoły, mecze tych szkół od lat mają swój smaczek, bo są swoistym wykazywaniem "kto rządzi na Ursynowie". 

Niestety dla widowiska, dziewczęta z Kossuta bardzo źle weszły w spotkanie. Popełniały masę błędów, nie wykorzystywały sytuacji, były usztywnione. Za to ich koleżanki z Dembowskiego emanowały pewnością siebie, grały spokojnie i rozważnie. Choć różnica punktowa pomiędzy obydwoma zespołami nie była rażąca, to "Kamyk" dominował... aż do stanu 21 do 16.

Wtedy do zagrywki podeszła najlepsza zawodniczka Kossutha i całych zawodów. No i zaczęło się dziać. 

Pierwsze asy serwisowe nie wzbudziły niepokoju gospodyń, ale za to siatkarki z Imielina coraz wyraźniej były pozytywnie nakręcone do dalszej walki. W końcu trenerzy "Kamyka" wzięli czas, bo z pięciu punktów przewagi zrobił się jeden do nadgonienia.

Uczennice 63 LO nie zraziły się, gdy w końcu ich serwująca koleżanka trafiła w siatkę. Były głodne sukcesu i udało im się zwyciężyć seta.

Na drugą odsłonę meczu obydwa zespoły wychodziły w innych nastrojach. Reprezentantki 70 LO zdały sobie sprawę, że nie będzie łatwiej wygranej i cały czas mobilizowały się do walki. Z kolei pogubione na początku spotkania siatkarki z Hirszfelda, były teraz jak rozwścieczone lwice. Poczuły krew i postanowiły dopaść ofiarę.

Wyczuwało się, że to nie jest tylko spotkanie dwóch szkół, ale coś na kształt derbów. Uczennice z 63 LO chciały wyrównać rachunki na "wrogim" terenie za wcześniejsze porażki. Chciały odgryźć się za pohukiwania i nieprzychylne komentarze padające z "trybun". Wiedziały, że mogą coś udowodnić i postanowiły, że nie odpuszczą i to zrobią.

Za tego seta obydwu zespołom należą się rzęsiste brawa i nisko pochylone czoła. Walka, zażartość, pasja i wola zwycięstwa. Tego oczekuje się od sportu szkolnego, niekoniecznie najwyższych umiejętności. I właśnie to otrzymaliśmy.

Mecz zasłużenie zwyciężyły uczennice 63 LO im. Lajosa Kossutha. "Brawo laski!" - jak zakrzyknęła jedna z rezerwowych zawodniczek.

Puchary, nagrody indywidualne oraz... czekolady wszystkim uczestniczkom wręczyła dyrektor 70 LO Anna Szumiec-Mitera oraz jej zastępczyni Beata Szymczak.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy jak najbardziej udanego startu w miejskich finałach. Trzymamy za Was kciuki, "Lwice" ;)

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu