Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mamy brąz!

07.12.2017
Sport szkolny

Młodzi tenisiści stołowi z NSP 47 "Primus" po zwycięstwie w dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nie zwolnili tempa i sięgnęli dziś po brąz rozgrywek ogólnomiejskich. Po niesamowitym finale zwycięzcami zawodów zostali uczniowie SP 48 ze Śródmieścia.

Wczoraj do hali Szkół Fundacji "Primus" zjechały reprezentacje wszystkich stołecznych dzielnic. Na dwunastu stołach trwała zażarta rywalizacja. Gry eliminacyjne skończyły się popołudnia. W ich wyniku na placu boju pozostało osiem zespołów – w tym reprezentująca Ursynów ekipa NSP 47.

Dziś odbyły się decydujące gry. Zwycięski pochód naszych tenisistów trwał do półfinału, gdzie zmierzyli się z kolegami z SP 257 z Białołęki. Niestety, musieli oni uznać wyższość rywali. Pozostała więc walka o trzecie miejsce.

W "małym finale" uczniowie z Kabat potykali się z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej św. Franciszka. Mokotowianie zdecydowanie górowali nad naszymi chłopcami wiekiem i warunkami fizycznymi, ale technika i umiejętności były po naszej stronie.

Mecz był momentami dość wyrównany, ale jednak przez cały jego przebieg nie podlegało wątpliwości, że "Primusy" są po prostu lepsi. Zwycięstwo w dwóch meczach singlowych i deblu dało brąz Szkolnych Mistrzostw Warszawy.

- Nie ma co ukrywać. Byliśmy trzecią ekipą zawodów. - przyznał szczerze trener Grzegorz Smyk. - Sito eliminacyjne jest bardzo sprawiedliwe i musimy przyznać, że po prostu Śródmieście i Białołęka były od nas lepsze.

Walka o triumf w mistrzostwach była niezwykła. Takiej zażartości i zwrotów akcji nie widzi się codziennie podczas sportowej rywalizacji.

Wytłumaczmy pokrótce jakie były zasady. Zespoły walczyły ze sobą do trzech zwycięstw. Najpierw rozgrywane były dwa single, potem grano debla. Jeżeli jedna z ekip wygrywała te trzy mecze, wygrywała również całe spotkanie. Jeżeli nie, grano dwa kolejne single. One rozstrzygały wszystko.

W praktyce wyglądało to tak, że na ogół przed deblem było "po jeden" w dużych punktach. Zwycięzca debla przystępował do kolejnych singli z przewagą punktu i wystarczyła mu jedna wygrana. Pisząc krótko – w prawie 100% spotkań triumfował ten kto był lepszy w deblu.

Jak wiemy "prawie robi dużą różnicę".

Finał miał z początku stardatowy przebieg i w jednym meczu wygrało Śródmieście a w drugim Białołęka. 

Debel był szalenie zacięty. Każdy set grany był długo i trwała swoista wojna nerwów. Napięcie udzielało się wszystkim obserwującym. O wyniku zadecydował piąty set, który Białołęka była lepsza o dwa oczka.

Teraz wystarczyło wygrać tylko jeden mecz singlowy i wszystko byłoby jasne. Jednak o dziwo, uczniowie z SP 257 pogubili się i zaczęli przegrywać seta za setem. 

Trener Białołęki dwoił się i troił, żeby mobilizować swoich podopiecznych. W jednym spotkaniu nic to nie dało i zakończył się ono zwycięstwem uczniów z SP 48 trzy do zera. W drugiem jednak tenisista zza Wisły w końcu wziął się w garść i urwał seta rywalowi.

Gra trwała więc dalej. Wszyscy zgromadzeni w hali obserwowali spotkanie. Czy Śródmieście wyrwie złoto czy jednak Białołęka sięgnie po to co już wydwało się jej?

Spokojną głową wykazał się tenisista z SP 48 i to uczniowie tej szkoły wpadli sobie w ramiona, choć było bardzo blisko abyśmy mieli piątego seta. 

Wielkie brawa dla młodych zawodników, którzy wykazali się dojrzałością i po porażce w deblu pokazali, że walczą do samego końca.

Wśród oklaskujących zwycięzców znalazł się Jan Dorosiewicz Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza oraz Zenon Dagiel Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów.

Dwaj wymienieni wraz z Katarzyną Plutą Dyrektor NSP 47 oraz Agnieszką Rychlicką Prezes Fundacji Zarządu "Primus" wręczyli nagrody najlepszym czterem ekipom w tym naszym młodym tenisistom w składzie: [główny] Adam Smoter (3 kl. rocznik 2008), Juliusz Wagner (3 kl. rocznik 2009) [rezerwa] Mateusz Jasiński (5 kl.) Stanisław Piątek (6 kl.).

Serdecznie gratulujemy "Primusowi" świetnie zorganizowanych zawodów oraz znakomitego sukcesu sportowego. Oby tak dalej!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu