Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mamy medale!

10.11.2016
Sport szkolny

Oba zespoły SP 336, które wygrały z łatwością eliminacje dzielnicowe, sięgnęły wczoraj po medale 50. finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy po brąz, dziewczęta zaś po złoto!

Finały odbyły się w Arenie Ursynów. Niestety aż dwa zespoły nie stawiły się i cały harmonogram gier uległ zmianom. To nie pozwoliło nam na podziwianie spotkania w którym nasi chłopcy wygrali 14:10 z reprezentantami SP 341 z Bemowa.

Udało się jednak zobaczyć najważniejszy dla nas pojedynek. Dwaj "odwieczni" rywale – SP 336 i SP 300 z Wilanowa po raz nie wiadomo już który spotkali się, aby rozstrzygnąć kto jest w danym momencie najlepszy w stolicy.

Te dwa zespoły, w obydwu kategoriach, zawsze spotykają się a to w grach półfinałowych a to w finałowych. W tym roku nieco inaczej było u chłopców, gdzie Wilanów spotkał się z SP 280 z Ochoty i uległ. Jak jednak powiedział na zakończeniu trener Piotr Jędraszka z SP 336:

- Drużyna z Ochoty była bezapelacyjnie najlepsza.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że konkurencja w minipiłce ręcznej będzie jeszcze ciekawsza. Im więcej mocnych zespołów w finałach tym lepiej dla wszystkich.

Wracając do dziewcząt. Wilanów z Ursynowem spotkał się w już w rozgrywkach grupowych i wyraźnie uległ. Choć jak mówi stara sportowa prawda "finały rządzą się własnymi prawami", to tym razem jednak to porzekadło nie znalazło potwierdzenia w rzeczywistości. Nasze dziewczyny od początku kontrolowały spotkanie i nie pozwoliły, aby ich przewaga była mniejsza niż minimalnie dwa punkty. 

Pierwsza połowa zakończyła się wiele mówiącym wynikiem 7:2 dla naszych piłkarek. Całe spotkanie zaś 16:10.

Warto jednak podkreślić, że bardzo twarda postawa w obronie ursynowianek przyniosła aż sześć rzutów karnych. Na szczęście pierwsze cztery zostały wybronione przez naszą bramkarkę. Pozostałe dwa oczka zdobyte w ostatniej fazie meczu i nie miały już większego wpływu na cokolwiek.

Tak oto, nasze dziewczyny prowadzone przez Monikę Cupryjak-Marciniak pewnie sięgnęły po złoto Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i będą reprezentować Warszawę podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Życzymy Wam z całego serca jak najlepszego startu!

Po finale dziewcząt, wszyscy zgromadzili się pod trybunami Areny i najpierw wysłuchali przemówienia Jana Dorosiewicza, Prezesa Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza , a potem odbierali nagrody – medale, puchary i dyplomy – z rąk wyżej wymienionego, Wiceburmistrza Rafała Miastowskiego, Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji Anity Nasierowskiej oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenona Dagiela.

Za pewne za rok, znów w Arenie, odbędą się kolejne finały WOM w minipiłce ręcznej. Oby znów z medalowym dorobkiem naszych zespołów!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu