Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

O włos od medalu

13.03.2017
Sport szkolny

Siatkarski SP 96 po zwycięstwie w dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży pojechały na miejskie finały bronić honoru Ursynowa. Przez lata, naszym etatowym reprezentantem w minisiatkówce dziewcząt była SP 81. Dziewczęta z Sarabandy wspaniale zastąpiły swoje koleżanki.

Uczennice z Zielonego Ursynowa nie miały łatwo. Jak opisywaliśmy przy okazji dzielnicowych zmagań, muszą sobie radzić bez sali gimnastycznej, która jest w rozbudowie. A jednak tak trudne warunki nie tylko nie przeszkodziły im wygrać turniej ursynowskie, ale i zajść nadspodziewanie daleko w miejskich finałach.

- Co awansowałyśmy dalej, to nie mogłam uwierzyć – mówiła trener Anna Górnicka-Antonowicz – Nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak dobrze.

Rzeczywiście, awansu do najlepszej czwórki zespołów na cała Warszawę nikt nie przewidział.

W walce o finał nasze dziewczyny potykały się z gospodyniami turnieju, uczennicami SP 30. Oczywiście fakt organizacji właśnie przez tę placówkę finałów WOM nie był przypadkowym. Reprezentacja tej szkoły od początku była jednym z głównych faworytów do medali.

Niestety, nasze dziewczęta, mimo starań, nie były w stanie nawiązać równej walki z przeciwniczkami. Wynik 0:2 i duża różnica punktowa w poszczególnych setach oddawała różnicę jaką dzieliła zespół szkolny od zespołu naszpikowanego wyczynowo trenującymi siatkarkami.

Inny obraz miał bój w "małym finale". Dziewczęta z Zielonego Ursynowa nieźle postraszyły rywalki wygrywając pierwszego seta do 14. Uczennice z SP 139 z Woli przystępowały do spotkania jako faworytki i tak wyraźna porażka mocno je zaskoczyła.

I podrażniła. Gdy na parkiet weszły druga czwórka zawodniczek (w minisiatkówce gra się po czterech zawodników. W pierwszym i drugim secie nie mogą grać te same osoby) wyższość naszych przeciwniczek było widać aż nadto. Wynik 2:25 mówi wszystko.

Tie-break miał przebieg jak z horroru. Od początku przewagę miały siatkarski z Woli, ale nasze dziewczyny raz skuteczniej raz mniej starały się gonić wynik. W końcu, tuż przed regulaminowym końcem gry, podopieczne trener Antonowicz doprowadziły do remisu po czternaście.

Potrzebna była gra na przewagi. Na nasze nieszczęście, faworytki bardzo szybko poradziły sobie w tej trudnej sytuacji i skutecznie zakończyły dwie akcje. Mecz zakończył się 1:2 w setach.

Gratulujemy uczennicom SP 96 i kadrze trenerskiej fantastycznego występu. Dziękujemy za emocje jakich niespodziewanie dostarczyły nam siatkarski z Zielonego Ursynowa. Niby czwarte miejsce jest najgorsze, ale dla nas jesteście zwyciężczyniami turnieju. Nikt nie spodziewał się, że zajedzie tak daleko i postraszycie pretendentów do medali!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Listopad 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 3 Listopad 2019 (niedziela)
4
5
Events of the day 6 Listopad 2019 (środa)
7
8
Events of the day 9 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 10 Listopad 2019 (niedziela)
11
12
Events of the day 13 Listopad 2019 (środa)
14
15
Events of the day 16 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 17 Listopad 2019 (niedziela)
18
19
Events of the day 20 Listopad 2019 (środa)
21
22
Events of the day 23 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 24 Listopad 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 Listopad 2019 (środa)
28
29
Events of the day 30 Listopad 2019 (sobota)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu