Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

O włos od medalu

13.03.2017
Sport szkolny

Siatkarski SP 96 po zwycięstwie w dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży pojechały na miejskie finały bronić honoru Ursynowa. Przez lata, naszym etatowym reprezentantem w minisiatkówce dziewcząt była SP 81. Dziewczęta z Sarabandy wspaniale zastąpiły swoje koleżanki.

Uczennice z Zielonego Ursynowa nie miały łatwo. Jak opisywaliśmy przy okazji dzielnicowych zmagań, muszą sobie radzić bez sali gimnastycznej, która jest w rozbudowie. A jednak tak trudne warunki nie tylko nie przeszkodziły im wygrać turniej ursynowskie, ale i zajść nadspodziewanie daleko w miejskich finałach.

- Co awansowałyśmy dalej, to nie mogłam uwierzyć – mówiła trener Anna Górnicka-Antonowicz – Nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak dobrze.

Rzeczywiście, awansu do najlepszej czwórki zespołów na cała Warszawę nikt nie przewidział.

W walce o finał nasze dziewczyny potykały się z gospodyniami turnieju, uczennicami SP 30. Oczywiście fakt organizacji właśnie przez tę placówkę finałów WOM nie był przypadkowym. Reprezentacja tej szkoły od początku była jednym z głównych faworytów do medali.

Niestety, nasze dziewczęta, mimo starań, nie były w stanie nawiązać równej walki z przeciwniczkami. Wynik 0:2 i duża różnica punktowa w poszczególnych setach oddawała różnicę jaką dzieliła zespół szkolny od zespołu naszpikowanego wyczynowo trenującymi siatkarkami.

Inny obraz miał bój w "małym finale". Dziewczęta z Zielonego Ursynowa nieźle postraszyły rywalki wygrywając pierwszego seta do 14. Uczennice z SP 139 z Woli przystępowały do spotkania jako faworytki i tak wyraźna porażka mocno je zaskoczyła.

I podrażniła. Gdy na parkiet weszły druga czwórka zawodniczek (w minisiatkówce gra się po czterech zawodników. W pierwszym i drugim secie nie mogą grać te same osoby) wyższość naszych przeciwniczek było widać aż nadto. Wynik 2:25 mówi wszystko.

Tie-break miał przebieg jak z horroru. Od początku przewagę miały siatkarski z Woli, ale nasze dziewczyny raz skuteczniej raz mniej starały się gonić wynik. W końcu, tuż przed regulaminowym końcem gry, podopieczne trener Antonowicz doprowadziły do remisu po czternaście.

Potrzebna była gra na przewagi. Na nasze nieszczęście, faworytki bardzo szybko poradziły sobie w tej trudnej sytuacji i skutecznie zakończyły dwie akcje. Mecz zakończył się 1:2 w setach.

Gratulujemy uczennicom SP 96 i kadrze trenerskiej fantastycznego występu. Dziękujemy za emocje jakich niespodziewanie dostarczyły nam siatkarski z Zielonego Ursynowa. Niby czwarte miejsce jest najgorsze, ale dla nas jesteście zwyciężczyniami turnieju. Nikt nie spodziewał się, że zajedzie tak daleko i postraszycie pretendentów do medali!