Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Próba nerwów

01.02.2017
Sport szkolny

Dzisiaj w Gimnazjum nr 95 odbył się finał turnieju eliminacyjnego do miejskich finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W wyniku wycofania się reprezentacji Gimnazjum Przymierza Rodzin, już wczoraj było wiadomo, że trzecie miejsce przypadnie gimnazjalistom z Koncertowej. Dziś zaś odbył się mecz o tytuł Mistrza Ursynowa.

Potykały się w nim dwa zespoły, które od początku były faworytami – gospodarze z Lokajskiego oraz uczniowie Gimnazjum nr 93. W obydwu szkołach uczy się wielu graczy KS Metro i to oni nadają ton grze obydwu zespołów. Nie jest przypadkiem, że rok temu skład finału był taki sam.

Mecze siatkówki, niezależnie od poziomu rozgrywek – czy to podstawówki, gimnazja czy licea – rozgrywa się do dwóch wygranych setów przez jedną ze stron. W wypadku tego spotkania, można powiedzieć, że składało się ono... z jednego seta.

Ale za to jakiego!

Rozpoczęło się od wymiany punkt za punkt. Szybko jednak pewnie grająca na "wrogim" terenie ekipa z Szkolc-Rogozińskiego zaczęła zyskiwać, z początku nieznaczną potem narastającą, przewagę. Atak z prawego skrzydła dewastowały gospodarzy. Co i rusz, piłka z takim łoskotem obijała parkiet, że huk przebijał się nawet przez doping licznie zgromadzonych uczniów "Lokaja".

Trener Daniel Kołodziejczyk szybko wykorzystał przysługujące mu dwie przerwy. Próbował poustawiać swoich podopiecznych tak, żeby blok w końcu zaczął neutralizować bezlitosne ataki gości.

Z początku na niewiele się to zdawało. Przewaga ekipy z Imielina rosła.

W końcu przy stanie 21:15, gdy do zagrywki podszedł zawodnik "Lokaja", mecz zaczął zmieniać oblicze. Zaczęło się od długich wymian, które wygrywali zawodnicy z granatowych koszulkach. Potem gospodarze z coraz większą łatwością zdobywali "oczka". W końcu doprowadzili do remisu.

Choć Gim 93 odskoczył jeszcze i udało mu się nawet doprowadzić do piłki setowej, to siatkarze z "Szolca" zaczęli popełniać coraz bardziej trywialne błędy. Ten, który przytrafił im się przy piłce, która mogła dać im upragniony dwudziesty piąty punkt, nie sposób wytłumaczyć inaczej niż nieudźwignięciem presji.

Set skończył się przewagami, które coraz pewniej grający "Lokaj", dość szybko rozstrzygnął na swoją korzyść.

Goście byli kompletnie załamani. Mieli wygraną już niemalże w kieszeni. Wystarczyło zdobyć tych kilka punktów... to rozbiło zespół z Imielina.

Drugi set się odbył. Gim 95 grał swoje a ich koledzy cały czas głowami siedzieli w poprzednim, przegranym przez nich secie. Przy takiej postawie spotkanie nie mogło zakończyć inaczej niż 2:0 dla zeszłorocznych wicemistrzów Warszawy.

Finał

Gim 95 – Gim 93 2:0 (28:26; 25:15)

Kolejność na podium:

1.Gimnazjum nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego
2. Gimnazjum nr 93 im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej
3. Gimnazjum nr 92 im. Jana Ursyna Niemcewicza

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu