Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Primus najlepszy w stolicy w tenisie stołowym!

29.12.2018
Gry zespołowe
Sport szkolny

W warszawskich szkołach podstawowych uczy się kilkadziesiąt tysięcy chłopców. Wśród nich nie znalazł się jednak ani jeden zespół, który byłby w stanie pokonać trójkę uczniów z NSP 47 Primus.

Szkoła przy ul. Baló gościła najlepszych tenisistów stołowych z rocznika 2006 i młodszych. Tegoroczne finały tej dyscypliny sportu w ramach 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały w hali Fundacji Primus. To właśnie jej uczniowie są nowymi, stołeczymi mistrzami ping-ponga. 14 grudnia pokonali oni wszystkie najlepsze drużyny z pozostałych dzielnic Warszawy.

Sukces Primusa jest tym większy, że dwójka chłopców wchodzących w skład zwycięskiej drużyny to uczniowie z rocznika 2008 i 2009. Oznacza to, że Adam Smoter i Juliusz Wagner potrafili wygrać z przeciwnikami starszymi od siebie o 2-3 lata. Mało tego, rok wcześniej ci sami chłopcy wygrywali z jeszcze starszymi uczniami, zajmując trzecią lokatę w stolicy. Zespół Primusa uzupełnia Mateusz Jasiński. Cała trójka ćwiczy na co dzień w UKS Lupus pod okiem Grzegorza Smyka, który był jednocześnie organizatorem finału WOM.

Same zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co niejednokrotnie wywoływało aplauz obecnych na sali dorosłych. Mecze były zacięte i obfitowały w widowiskowe, bardzo szybkie wymiany. Podczas starcia o I miejsce z największym rywalem Ursynowa – Śródmieściem – piłeczka osiągała tak dużą prędkość, iż przestawała być niekiedy widoczna dla publiczności. Było słychać jedynie uderzanie rakietek. 3-4 razy na sekundę.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu chłopaków. Wynik jest super! – cieszył się Grzegorz Smyk. – Czekamy teraz na start w rozgrywkach wojewódzkich - dodaje.

Warto wspomnieć, że Adam Smoter jest w TOP 30 tenisistów stołowych w swojej kategorii wiekowej (żaki), zaś Juliusz Wagner dodatkowo występuje w składzie reprezentacji Mazowsza w piłce nożnej. Wspaniale zapowiadających się, młodych sportowców nagrodził zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, prezes Szkolnego Związku Sportowego – Jan Dorosiewicz, prezes Fundacji Primus Agnieszka Rychlicka, dyrektor NSP 47 Lidia Bodaszewska, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji w urzędzie dzielnicy Zenon Dagiel oraz Ewa Garstecka z tego samego wydziału.

Zwycięzcom oraz ich trenerom gratulujemy!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu