Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Primuski na medal!

12.11.2016
Sport szkolny

Po kilkudniowym zaciętym turnieju w którym wzięło udział dwanaście reprezentacji ursynowskich podstawówek najlepszymi unihokeistkami w naszej dzielnicy okazały się uczennice NSP 47 Fundacji Primus.

Zawody stały na wysokim poziomie. Jeszcze kila lat temu widać było, że zespoły startujące w zawodach po raz pierwszy miały styczność z kijem i piłką dopiero podczas gier grupowych. Teraz sytuacja jest zgoła inna.

Wielka w tym zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, którzy coraz lepiej przygotowują młodzież do rywalizacji. Poświęcają swój czas i energię na przekazanie podstaw o danym sporcie i dzięki temu dzieciaki wychodzą na boisko wiedząc co mają grać. Nie jest to już kwestia pojedynczych szkół, ale ogólna tendencja. Brawo wuefiści!

Zgłoszonych podzielono na trzy grupy. Dwie najlepsze ekipy z grup przechodziły do ćwierćfinałów, gdzie z grupy trzy zespołowej wyłaniano kolejne dwie drużyny, które przechodziły do półfinałów.

Od gier półfinałowych grano systemem pucharowym.

Walka była zacięta i każda z reprezentacji, która znalazła się w "wielkiej czwórce", mogła sięgnąć po złoto. Mogło ono jednak przypaść tylko jednej drużynie. Najlepszymi okazały się zawodniczki z "Primusa".

To nasza osobiste spostrzeżenie, ale właśnie ta ekipa prezentowała się najlepiej z całej stawki, choć różnice nie były wielkie. Gratulacje należą się również SP 340 (II miejsce), SP 323 (III miejsce) i SP 318 (IV miejsce).

Najlepszym czterem drużynom gratulacje osobiście składał Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski, Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel, pracownik tej komórki i dzielnicowy koordynator WOM Michał Szpakiewicz oraz gospodarz obiektu w którym rozgrywano zawody Dyrektor SP 323 Wioletta Krzyżanowska.

"Primuskom" gratulujemy sukcesu i życzymy jak najwyższego miejsca w miejskich finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Listopad 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu