Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ruszyli!

19.09.2017
Sport szkolny

Wczoraj odbyły się pierwsza tegoroczne dzielnicowe eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Indywidualne biegi przełajowe jak zwykle zgromadziły setki uczniów z całego Ursynowa.

Na całe szczęście, rzęsisty deszcz padający od niedzielnego popołudnia przestał nas nękać przez rozpoczęciem zawodów. Gdy biegali licealiści, to już nawet zaczęło pokazywać się słońce. Pogodowa nie było więc tak źle jakby się mogło wydawać.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie piątych klas. Potem co kilkanaście minut na trasę ruszały a to dziewczęta a to chłopcy. Do pokonania były dystanse od ośmiuset metrów do trzech kilometrów. Wszystko zależnie od płci i wieku.

Wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z harmonogramem co nie jest normą przy zawodach sportu szkolnego.

W każdej kategorii do miejskich finałów awansowało pierwszych dziesięciu zawodników, którzy zameldowali się na mecie. Wyróżnionym nagrody wręczali: Genowefa Patla – były olimpijka, rekordzistka Polski w rzucie oszczepem, Mistrzyni Świata Mastersów, nauczycielka w SP 336; Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel.

Finał WOM w biegach przełajowych odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w czwartek 5 października. Prosimy nauczycieli o zapoznanie się z wynikami (są pod galerią) i dopilnowali by uczniowie byli gotowi w wyznaczonym terminie. Jak zwykle Dzielnica zorganizuje dojazd reprezentacji Ursynowa. Szczegóły wkrótce.  

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu