Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

SP 323 na MAKS-a

14.03.2017
Sport szkolny

Od trzech lat na Ursynowie ponownie rozgrywane są dzielnicowe eliminacje w gimnastyce sportowej. Olbrzymi w tym udział powołania przy SP 323 im. Polskich Olimpijczyków Międzyszkolnego Akrobatycznego Klubu Sportowego "MAKS". W końcu znalazła się kadra zdolna do przeprowadzenia zawodów.

- Dziewczyny i chłopcy rywalizują w trzech konkurencjach. Dwóch wspólnych – skok przez kozła i układ ćwiczeń wolnych oraz dziewczyny osobno w układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej a chłopcy w układzie ćwiczeń na drążku – tłumaczyła nam Judith Kowalczyk nauczyciel WF w SP 323 i trener gimnastyki w MAKS-ie – Reprezentacja składa się z dwóch zawodników z pierwszej klasy, dwóch z drugiej, dwóch z trzeciej i dwóch z czwartej.

Zawodnicy startują w poszczególnych konkurencjach. Jeżeli wszystkie elementy ćwiczenia wykonają jak należy dostają maksymalną notę - dziesięć punktów. Każde uchybienie techniczne skutkuje odjęciem ułamków lub całych punktów od tej wartości. Wygrywa ta drużyna, której zawodnicy zdobędą największą liczbę punktów.

W naszych dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział pięć zespołów – trzy żeńskie i dwa męskie.

- Wspaniale, że po tylu latach znów są zawody gimnastyczne na Ursynowie – mówiła nam Anna Górnicka-Antonowicz nauczyciel z SP 96 – Strasznie dużo kosztowało przygotowanie dzieci, bo one przecież w większości nie mają normalnych lekcji WF (obowiązkowe wychowanie fizyczne zaczyna się dopiero od IV klasy - przyp. red.) i trzeba było organizować dodatkowe zajęcia, ale warto. Dla nich to wydarzenie. Potrafią na zawodach zrobić rzeczy, które boją się na treningu. 

Warto w tym miejscu pochwalić nauczycielki z SP 96 i SP 319 za przygotowanie swoich podopiecznych. Udział dzieci w tych zawodach jest szczególnie cenny. Uczniowie z klas I-IV nie biorą udziału w rywalizacji WOM-owskiej prócz gimnastyki sportowej. 

Jest program "Od zabawy do sportu" i dzielnicowe eliminacje a potem miejskie finały, ale każda inicjatywa mająca na celu wprowadzanie najmłodszych uczniów w rywalizację sportową jest godna pochwały i promocji. Może w końcu za przykładem SP 96 i SP 319 pójdą inne nasze podstawówki.

Zwycięzcą w obu kategoriach jak zwykle okazały się zespoły SP 323, ale trudno się dziwić w końcu to uczniowie klas sportowych o profilu gimnastycznym i wyczynowcy. Ściskamy kciuki za Wasz występ w miejskich finałach WOM.

Na zakończenie imprezy nastąpił najprzyjemniejszy dla sportowców moment – wynagrodzenie ich trudu medalami i pucharami. Wręczała je uczestnikom Dyrektor SP 323 Wioletta Krzyżanowska.

Za rok następne zawody w gimnastyce sportowej. Oby odbyły się w większym gronie!

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta 
I. SP 323
II. SP 319
III. SP 96

Chłopcy:
I. SP 323
II. SP 96

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu