Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Srebrne "Kamyki"

05.01.2017
Sport szkolny

Z poślizgiem informujemy o wspaniałym sukcesie 70. Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego, którego reprezentacja wywalczyła srebrne medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Oddajmy głos samym bohaterom, którzy stworzyli pełen emocji opis swojej walki o medale. 

Po szybkim rozegraniu dzielnicowych eliminacji, reprezentacja Kamyka od 30.11 do 14.12 walczyła w warszawskim etapie zawodów w piłkę ręczną. 

W trakcie fazy grupowej nie mieliśmy sobie równych. Odnieśliśmy tylko jedną nieznaczną porażkę 12:13 z reprezentacją Mokotowa. Dobrą grą zapewniliśmy sobie awans do finałowej czwórki turnieju, w której znaleźli się: V LO im. Poniatowskiego Śródmieście, XXXIII LO im. Kopernika Wola, XLIV LO im. Dobiszewskiego Mokotów i LXX LO im. Kamińskiego reprezentujące Ursynów. 

W półfinale po zaciętej pierwszej połowie i grze "gol za gol", odskoczyliśmy przeciwnikowi w drugiej części meczu, ostatecznie wygrywając 19:14. 

W finale czekała nas reprezentacja Mokotowa, z którą to przegraliśmy dotychczas jedyny nasz mecz. Wiedzieliśmy, czego chcemy i po co jedziemy, liczyło się tylko złoto, to był nasz cel. Nasz drużyna była „czarnym koniem” tych mistrzostw. 

Gdybym miał powiedzieć, co w naszej drużynie ceniłem najbardziej, powiedziałbym, że wolę walki. W każdym meczu dawaliśmy z siebie wszystko, pomimo kontuzji, każdy z zawodników grał dalej. 

Walczyliśmy, bo to była wojna, a my byliśmy żołnierzami. Dobrze pamiętam jak po pierwszym meczu organizator powiedział "spotkamy się w finale chłopcy" i tak było. 

Nasz zespół wykazywał się sprytem i inteligencją, mieliśmy najmniej strat i najwięcej przechwytów. Każdy w zespole odgrywał ważną rolę i dobrze wiedział co w danej chwili i miejscu robić. To nie była zwykła drużyna, byliśmy jak duża rodzina. Po tych długich 2 tygodniach zżyliśmy się. 

W końcu nadszedł ten dzień, finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Piłkę ręczną. Niestety trener taktyczny, Maciej Ardyn, tuż przed meczem miał problemy miłosne, które wpłynęły na jego słabą grę. 

Zaczęliśmy "łeb w łeb", jednak po paru minutach przeciwnik odskoczył nam na parę bramek różnicy, a w krytycznym momencie przegrywaliśmy aż 6 bramkami! 

Na szczęście, opiekun i trener drużyny, prof. Piotr Wasilewski, zareagował w porę i skutecznie zmotywował drużynę do działania. Jakub Jakubczak pięknym rzutem z zerowego kąta dał sygnał do ataku i wraz z innymi zawodnikami (Maciej Pytlik, Tadeusz Twarowski, Maciej Piotrowski, Janek Steckiewicz i Robert Zwierzchowski) pociągnął zespół, który doprowadził do remisu. 

Nie należy zapominać o dużym wkładzie naszego bramkarza, Maćka Pawłowicza, który pewnymi interwencjami ratował nas w trudnych sytuacjach. Z trybun słychać było głosy: „Ten w zielonym to dobrze broni”! 

Po heroicznej walce regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 17:17. Czekały nas rzuty karne. Niestety, nie potoczyły się one po naszej myśli i zakończyliśmy turniej na drugim miejscu. 

Po przegranej czuliśmy niedosyt, ogromną gorycz porażki, ale gdy zaczęliśmy wspominać poprzednie mecze, zrozumieliśmy, że była to piękna, emocjonująca przygoda. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy reprezentować Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego.

Trener zespołu:
Piotr Wasilewski

Artykuł zredagowali:
Maciej Ardyn III C
Robert Zwierzchowski I C

Zespół "Kamyka" reprezentowali:
1. Maciej Ardny III C
2. Jakub Jakubczyk III C
3. Jan Kotlarz II A
4. Maciej Pawłowicz III E
5. Maciej Piotrowski II A bramkarz
6. Maciej Pytlik II E
7. Jan Steckiewicz III D
8. Tadeusz Twarowski II E
9. Robert Zwierzchowski I C
10. Marcin Bawolik I B
11. Bartek Hojenski I B

Źródło tekstu: Sportowy Kamyk

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu