26
10
Sporty walki

"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu" - mawiał Napoleon Bonaparte. Sobotni sukces judoków Legii Warszawa to właśnie efekt ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania.

Młodzicy Legii Warszawa (w wieku 14-15 lat) podobnie jak w ubiegłym roku stanęli na wysokości zadania. Oskar Rogalski (-66kg), który rok na mistrzostwach Polski temu wywalczył srebrny medal, w tym roku był bezkonkurencyjny. Finał z jego udziałem trwał zaledwie 7 sekund!

Stanisław Kropiewnicki, który podczas międzynarodowych zawodów 3 tygodnie temu doznał kontuzji kolana i jego występ na najważniejszej imprezie roku stał pod znakiem zapytania, udowodnił, że jak się czegoś bardzo chce to można. Podobnie jak w ubiegłym roku wywalczył wicemistrzostwo Polski, a dokonał tego w najcięższej kategorii powyżej 81 kg.

Brawa należą się także Michałowi Wąsikowskiemu -60kg, który po kilku bardzo dobrych walkach wywalczył siódme miejsce. Jego ciężka praca wyraźnie procentuje, gdyż jeszcze rok temu na podobnej imprezie nie potrafił nawiązać walki z najlepszymi w Polsce.

Sukces zawodników to zawsze ciężka praca trenerów, więc dodajmy, że trenerem głównym tej grupy judoków Legii jest Radosław Gaczyński. Z pewnością jest dumny ze swoich podopiecznych!

A tak wyglądała króciutka walka Oskara Rogalskiego - nowego mistrza Polski młodzików: