Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Szkoła Techniki Futbolu "Champion"

Dyscypliny sportowe: 

Szkoła Techniki Futbolu "Champion"

siedziba klubu: ul. Baletowa 164, Warszawa

telefon: 731 761 724, 731 761 725

e-mail: kontakt@szkola-techniki-futbolu.pl

strona internetowa klubu: http://szkola-techniki-futbolu.pl/

Szkoła Techniki Futbolu Champion’’ prowadzona jest przez Stowarzyszenie M.B. Champion Company.

Klub prowadzi treningi grupowe dla dzieci w wieku od 5. do 16. roku życia. Według informacji zawartych w regulaminie stowarzyszenia, po skończeniu dwunastego roku życia grupa zostaje częściowo rozwiązana, a piętnastu najzdolniejszych zawodników utworzy nową grupę, która będzie nadal uczestniczyła w zajęciach i brała udział w meczach ligowych.

Zajęcia w klubie prowadzą trenerzy z LICENCJĄ UEFA A i B - w tym Marcin Mięciel (napastnik, w polskiej Ektraklasie, a także w najwyższych klasach rozgrykowych Niemiec i Grecji rozegrał w sumie 418 spotkań, zdobywając 111 goli, z Legią Warszawa zdobył mistrzostwo Polski, 2 razy Puchar Polski i 2 razy Superpuchar; 5-krotny reprezentant Polski) oraz Maciej Bykowski (napastnik, w polskiej Ekstraklasie rozegrał 238 meczow i zdobył 38 bramek, rozegrał też 78 meczów w lidze greckiej, gdzie zdobył 15 bramek)

Według informacji ze strony internetowej klubu, w pierwszym etapie szkolenia wstępnego (do 10 roku życia ) szczególna uwagę zwracana jest na koordynacje, która jest szkieletem elementarnych czynności ruchowych. Dzieci poprzez zabawę, gry uczą się współzawodnictwa, a także takich elementów piłkarskich jak: prowadzenia, uderzenia i przyjęcia piłki. Trener większą uwagę zwraca na pokazywanie ćwiczeń niż ich omawianie, ponieważ dzieciom w tym wieku ciężko się skupić i mają ciągłą potrzebę ruchu.

Drugim etapem jest nauczanie podstawowe (10-12 rok życia)
Do głównych zadań tego etapu zaliczane są:

  • kształtowanie cech woli, ze szczególną uwagą na godzenie nauki i treningów,
  • opanowanie wszechstronnych umiejętności technicznych,
  • opanowanie zespołowej i indywidualnej taktyki,
  • kształtowanie umiejętnego wykorzystania posiadanych,
  • umiejętności techniczno-taktycznych w różnych formach gry, a szczególnie w małych grach.

Na tym etapie zawodnicy klubu mają okazje zaprezentować swoje umiejętności w turniejach oraz meczach sparingowych, gdzie wynik sportowy jest sprawą drugorzędną a uczestnictwo każdego zawodnika spowoduje, że będzie to dobra zabawa.

Szkoła prowadzi zajęcia w grupach maksymalnie 16-osobowych.

Treningi odbywają się od września do czerwca z przerwami na święta i ferie zimowe.

Każda grupa trenuje w zależności od wieku dziecka i umiejętności od 1 godziny do 1,5 h od dwóch do czterech razy w tygodniu.

Najlepsi zawodnicy grają w reprezentacjach klubu, reprezentując klub w lidze mazowieckiej oraz na wielu turniejach w Polsce i za granicą (Niemcy, Włochy, Czechy). W okresie zimowym, dzięki dobrej współpracy oraz reklamie, jaką klub zrobił sobie przez ostatnie lata dobrym szkoleniem, akademia gra wiele meczów sparingowych z zespołami młodzieżowymi klubów Ekstraklasy. To daje duże doświadczenie, ale i możliwość pokazania się przyszłym kontrahentom. Owocem tych gier są już pierwsze zainteresowania naszymi młodymi graczami.

Zajecia prowadzone są na boisku przy Szkole Podstawowej nr 96, ul. Sarabandy 16/22, przy ul. Bażańciej 18, na hali przy ul. Ogorodowej 3 w Józefosławiu k. Piaseczna, przy ul. Marynarskiej 2/6 na Mokotowie, a także na wybudowanym przez klub boisku "Arena Champion" przy ul. Baletowej 164. 

Szczegóły dotyczące obiektów tutaj

Cennik treningów

Lokalizacja: 
Boisko piłlkarskie "Arena Champion"

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu