Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Uroczyste podsumowanie sezonu klubowego

19.12.2017
Pozostałe

Wczoraj w Volley-Bajce  odbyło się kameralne spotkanie władz Dzielnicy Ursynów z przedstawicielami najlepszych naszych klubów sportowych. Inicjatywa służyła nie tylko wręczeniu nagród, ale i integracji środowiska.

Na spotkaniu obecni byli: burmistrz Robert Kempa, jego zastępcy Antoni Pomianowski, Rafał Miastowski i Łukasz Ciołko, przewodnicząca dzielnicowej komisji sportu i edukacji radna Sylwia Krajewska oraz radna Teresa Jurczyńska-Owczarek. Spotkanie prowadził naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów Zenon Dagiel.

Pierwszy zabrał gospodarz Ursynowa, który dziękował klubom za ich codzienną pracę oraz podkreślał, że mają one wyjątkowe na skalę miejską finansowanie. Rzeczywiście, milion trzysta tysięcy złotych do podziału, to kwota o jakiej inne dzielnice mogą tylko pomarzyć.

Następnie naczelnik Dagiel wymieniał osiągnięcia klubów a jego przedstawiciele odbierali pamiątkowe statuetki. Otrzymali je działacze: Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM 92, Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Ursynowsko-Natolińskiego Towarzystwa Sportowego, Klubu Szermierczego d'Artagnan, Klubu Sportowego Metro, Uczniowskiego Klubu Judo Ryś, Środowiskowego Klubu Badmintona Harcownik, Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego Ursynów, Uczniowskiego Klubu Sportowego Lupus, Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy oraz Międzyszkolnego Akrobatycznego Klubu Sportowego.

W imieniu klubów zabrali głos Cezary Borzęcki z Rysia, który prosił o niepatrzenie tylko na wyniki sportowego przy przyznwaniu dotacji, wspierająca go Joanna Parfianowicz z UNTS-u oraz Wioletta Krzyżanowska z MAKS-a, która z kolei dziękowała za pomaganie w rozwoju małych klubów.

System przyznawania dotacji jest niedoskonały, co jest wiadome władzom dzielnicy. Problem jest jednak taki, na co zwracał uwagę Zenon Dagiel, że każdy system ma wady, a tak jak w szkoleniu podstawowym wyniki są drugoplanowe, tak już szkolenie grup młodzieżowych sytuacja zaczyna wyglądać inaczej.

Wymiana zdań odbyła się w bardzo kulturalnej i pełnej zrozumienia atmosferze. Dyskutować ze sobą trzeba, bo to pomoże wypracować lepszy system dotacyjny. 

Rozmowy były kontynuowane już w świątecznej atmosferze przy drobnym poczęstunku przygotowanym dla gości. Składano sobie życzenia, dziękowano, radzono i wymieniano opiniami.

My ze swej strony dziękujemy klubom za ich pracę i znój, nie tylko tym wymienionym, ale i wszystkim pozostałym. Dzięki Wam, przy naszym wsparciu, dziatwa i młodzież Ursynowa może uprawiać tenisa ziemnego i stołowego, pływanie, akrobatykę, gimnastykę, piłkę nożną, badmintona, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, kolarstwo szosowe i górskie, lekką atletykę, judo, karate, biegi na orientację i inne.

Wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Niech 2018 będzie lepszy dla ursynowskiego sportu od obecnego!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu