Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynów znów góra!

27.03.2017
Sport szkolny

Ledwo złoto zdobyła nasza podstawówka, to zaraz, trzy dni później, medale z najcenniejszego kruszcu zawisły na szyjach ich starszych kolegów. Dziś uczniowie z Gimnazjum nr 95 zapisali kolejną piękną kartę w historii występów tej placówki w siatkarskich finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Mecz rozgrywano przy Deotymy w hali Gimnazjum nr 48. Placówka ta jest zapleczem MOS Woli, podobnie jak przez lata szkoła z Lokajskiego była zapleczem KS Metro. Nie jest przypadkiem, że przed rokiem skład finału WOM był identyczny jak teraz. Ponownie potykały się najlepsze szkolne zespoły z Ursynowa i Woli.

Rok temu nasi uczniowie po dojściu do finału uznali, że "swoje zrobili" i mecz był bardzo jednostronny i niekorzystny dla zawodników z niedźwiedziem na piersi. W tym roku było zupełnie inaczej.

Podopieczni Daniela Kołodziejczyka zagrali świetnie – byli skoncentrowani, skuteczni, dojrzale podchodzili do swoich błędów i szybko je korygowali. Z przyjemnością patrzyło się na tę ekipę.

- Faworytem była Wola. Dojrzalsi fizycznie zawodnicy przemawiali za nimi. Ale to mój zespół pokazał, że ma "jaja". Byli jak zgrana paczka - obrazowo podsumował spotkanie trener Kołodziejczyk.

I trzeba się z nim zgodzić, bo chłopaki pokazali pazur. Wola bardzo chciała wygrać, ale "Metrowcy" byli nie tylko zdeterminowani, ale lepiej potrafili wykorzystywać swoje atuty.

Po prostu byli lepsi jako drużyna. Błyskawicznie reagowali gdy Wola się gubiła i punktowali ją bezlitośnie. Gdy gospodarze mieli lepsze momenty, to nasi siatkarze szybko starali się zmienić coś w grze, żeby przeciwnik tracił przewagę.

Udało się w stu procentach, choć zwłaszcza w drugim secie nie było łatwo.

Po zwycięstwie gimnazjaliści z 95 wpadli sobie w ramiona i odtańczyli taniec radości. Potem, po krótkiej przerwie, zostali udekorowani medalami i pucharem.

Serdecznie im gratulujemy sukcesu, ale przede wszystkim świetnej postawy!

Gimnazjum nr 95 - Gimnazjum nr 48 2:0 (25:14; 25:22)

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu