Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wielka Ursynowska i Kumulacja Aktywności

06.09.2016
Bieganie
Pozostałe
Rekreacja

Równo o dziesiątej Burmistrz Ursynowa Robert Kempa wystrzelił z pistoletu dając w ten sposób znak około pięciuset biegaczom, aby ruszyli do walki o jak najlepszy czas na trasie, którą na co dzień pokonują konie. Był to też początek całego cyklu atrakcji jakich tego dnia mogli zaznać mieszkańcy.

Jak zwykle śmiałkowie mieli do pokonania dwa okrążenia. Pogoda była dobra, choć mocne słońce niektórym dało się we znaki. 

W naszym biegu wzięło udział wiele znakomitości. Przede wszystkim kilkunastu Mistrzów Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Wśród nich Szymon Krawczyk, zwycięzca kategorii OPEN.
 
– Znałem już trasę, bo biegałem tu rok temu i wiedziałem czego mogę się spodziewać (drugie miejsce w 2015 r. - red.). Trasa nie jest idealnie płaska, występuje tu dużo nierówności. Trawa jest bardzo wysoka. Bieganie na takim torze to jednak fajna inicjatywa. Jest to coś innego niż bieganie na stadionie niż ulicy - powiedział po biegu nasz lekkoatleta specjalizujący się w dystansie 800 metrów.

Po pierwszym okrążeniu Szymon biegł na równi z innym Mistrzem Fundacji LOTTO - Grzegorzem Sudołem oraz z Piotrem Tokarskim, ostatecznie trzecim.

- Jestem chodziarzem, więc wiedziałem, że z zawodowym biegaczem nie mam szans. Z wyniku jestem zadowolony. Zastanawiałem się nawet nad tym, żeby podbiec boso, ale w końcu z obawy o kontuzję nie podjąłem się tego wyzwania -powiedział medalista Mistrzostw Świata i Europy w chodzie sportowym na 50 kilometrów.

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Jusińska, nasza sąsiadka, młoda, ale znana lekkoatletka. Za nią przybiegły Iwona Rek i Monika Kaczanowska.

Z prawie pięciuset startujących około jednej trzeciej pobiegło bez butów. To drugi bieg z kategorią dla bosych biegaczy i z roku na rok jest ich więcej.

- Przyjemnie, chłodna trawa łechce po stopach - powiedział po biegu jeden z bosych zawodników. 

Po zmaganiach przyszedł czas na dekorację. Przeprowadzono ją, choć nie obyło się bez kłopotów.

- Pech chciał, że zawiódł sprzęt. Części biegaczy nie "złapało", ich czipy nie zadziałały. To spowodowało zamieszanie z wynikami. Ostateczną weryfikacje przeprowadziliśmy dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek na podstawie zapisów video. Jeżeli ktoś nie dostał mu należnej nagrody, to niech się do nas zgłosi. Razem uzgodnimy formę przekazania nagody - powiedział nam Filip Wróblewski z Fundacji „Violet Kiwi” obsługującej bieg.

Na scenie obok Burmistrza zjawili się jego Zastępcy Łukasz Ciołko oraz Rafał Miastowski, Dyrektor Toru Konnego Służewiec Włodzimierz Bąkowski oraz Rektor warszawskiego AWF-u Andrzej Mastalerz. Trzej ostatni z wymienionych sami wzięli udział w biegu, Wiceburmistrz Miastowski na bosaka.

Wymienionych wspomogła przedstawicielka Fundacji Hospicjum Onkologiczne im św. Krzysztofa, Paulina Kasperska. Jak co roku Wielka Ursynowska miała cel charytatywny. Tym razem było nim wsparcie hospicjum onkologicznego działającego na Ursynowie.

- To ważne, żeby pamiętać o tych, którzy wyjątkowo potrzebują pomocy. Sami też musimy pamiętać, że nigdy nie wiadomo jak to z nami będzie - powiedziałBurmistrz Kempa.

Po dekoracji na scenę weszli Mistrzowie Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Nie ma miejsca aby ich wszystkich wymienić, ale osobą z największym dorobkiem medalowym w tym gronie była dwukrotna złota medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska

Piknik, który zaczął się niedługo po starcie Wielkiej Ursynowskiej miał wiele do zaoferowania, zwłaszcza najmłodszym. Były dmuchańce, darmowa wata cukrowa, trampoliny wystawione przez Uczniowski Klub Judo „Ryś”, punkty gastronomiczne, stoisko siłowni Calypso na którym można było dowiedzieć się czegoś o swojej kondycji i stanie zdrowia.

Przede wszystkim było jednak kilkanaście stanowisk Kumulacji Aktywności. Dzieci dostawały książeczkę z która podchodziły do wybranego punktu i tam starały się wykazać sprawnością wymaganą w danej dyscyplinie, ale dostać wpis do książeczki. 

Można było porzucać do kosza, przejść tor przeszkód i boksować w tarczę, kopać w worki treningowe, strzelać z laserowej wiatrówki, wspinać się po ściance, sprawdzić swą równowagę na specjalnych przyrządach, ścigać się na ergometrach wioślarskich, kopać piłkę do rugby, przebiec slalom i wiele innych. 

Po uzyskaniu odpowiedniej liczby wpisów mały sportowiec otrzymywał dyplom i medal. Oczywiście cenne też były same wpisy, które często były dziełem znanych sportowców. 

Zabawę zakończyły wyścigi konne oraz... deszcz. Pod koniec imprezy rozpadał się on dość mocno i ludzie czym prędzej udali się na przystanek gdzie stały autobusy specjalnej linii autobusowej, która rozwoziła chętnych po Wysokim Ursynowie. 

Za rok, kolejna Wielka Ursynowska i wielki piknik. Już dziś zapraszamy! 

Nasza galeria zdjęć.

Uwaga: na reklamacje czekamy do jutra (7 września) do północy. Wszelkie zastrzeżenia prosimy kierować na adres fundacja.violet.kiwi@gmail.com
Prosimy także osoby, które na skutek awarii systemu pomiaru czasu nie dostały wyróżnień w kategoriach, choć te słusznie im się należały, aby kontaktowały się z Fundacją Violet Kiwi w celu uzgodnienia przekazania statuetek.

Wyniki Wielkiej Ursynowskiej.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu