Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Złota szkoła

28.10.2017
Sport szkolny

Zgodnie z przewidywaniami SP 336 zdobyło w piłce ręcznej cztery złote medale. W środę ostatni krążek dołożyły dziewczyny z najstarszych klas, które pewnie zwyciężyły dzielnicowe eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Przypomnijmy, szkoła z Małcużyńskiego wygrała w kategorii minipiłki ręcznej chłopców i dziewcząt (dzieci do VI klasy) oraz w męskiej kategorii młodzieżowej (uczniowie VII klasy i starego gimnazjum).

Co istotne, każdy ze zwycięskich zespołów jest mocnym kandydatem do medali w finałach WOM.

Podopieczne Roberta Grzendy bez problemy wygrały nasze dzielnicowe mistrzostwa. Nie pozostawiając żadnych pytań co do tego kto w tej kategorii jest najlepszy. Jak już wspominaliśmy, tradycje, szkolenie, klasy sportowe o profilu piłki ręcznej powinny dawać właśnie takie efekty.

Tak jest kwestia pierwszego miejsca była oczywista, tak w tym roku wyjątkowo ciekawie wyglądała walka o pozostałe miejsca na podium. Reforma spowodowała, że w rywalizacji wzięły zespoły podstawówek, które nie przejęły klas gimnazjalnych. Oczywiście mogły one grać tylko uczennicami siódmych klas, ale starczyło to do sprawienia niespodzianki.

W finałowej czwórce znalazła się ekipa SP 323 prowadzona przez Grzegorza Zdzymirę. I choć ostatecznie zajęła miejsca za podium, to należą się jej wielkie brawa. Za rok na pewno będzie jeszcze mocniejsza, bo zostanie zasilona dziewczynami, które w tym roku zajęły trzecie miejsce w minipiłce ręcznej.

Silniejsza powinna być też drużyna SP 340, która zajęła drugie miejsce i w mistrzostwach w minipiłce i w kat. młodzieżowej.

Widać, że regularna praca z podopiecznymi daje efekty i mamy w obydwu kategoriach te same placówki. Brawo dla kadry trenerskiej, która poświęca swój czas i energię z pożytkiem dla dzieciaków.

W gronie najlepszych znalazła się też SP 303 o sile której stanowią gimnazjaliści z byłego Gim 92.