Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Złote chłopaki!

24.03.2017
Sport szkolny

Wydawało się, że nie może być inaczej – dwa lata temu srebro, rok temu złoto a trzon ekipy ten sam. Musiało się skończyć zwycięstwem w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. I tak było choć SP 14 z Ursusa, tradycyjny rywal, do końca nie składał broni.

Rywalizacja w "Złotym Krążku", to cztery testy sprawnościowe charakterystyczne dla przygotowania hokejowego. Jak nasi stali Czytelnicy pamiętają, Szkoła Podstawowa 112 Przymierza Rodzin ma wśród uczniów dwóch uzdolnionych hokeistów, którzy wraz z kolegami dali nam w tym roku szkolnym mistrzostwo w unihokeja.

I tym razem Piotr Skopiński i Jerzy Labiński stanowili o sile ekipy Przymierza. Jednak sami tych zawodów by nie wygrali. Hokeiści byli i w reprezentacjach innych dzielnic, to czego im brakowało to odpowiedniego wsparcia.

- Mamy hokeistów, to wiemy, że są duże szanse z Złotym Krążku. Więc od lat staramy się wyławiać i podszkalać tych uczniów, którzy sobie na lodzie radzą lepiej niż inni. Jak w przypadku unihokeja, nieocenioną pomoc ofiarował nam Jerzy Skopiński – trener hokeja na lodzie. Praca to nasz klucz do sukcesu – powiedział nam trener Adam Pańczak.

Już po pierwszej konkurencji nasi chłopcy uzyskali około ośmiosekundową przewagę nad Ursusem. Placówka z tej dzielnicy ma dostęp do znajdującego się na jej terenie otwartego lodowiska i uczniowie tej szkoły praktycznie co roku sięgają po medale – na ogół złote.

Że i tym razem mają chrapkę na najwyższe miejsce podium udowodnili w drugiej konkurencji – jeździe tyłem. Tym razem, to oni byli najlepsi ze wszystkich szesnastu ekip, które startowały tego dnia na Torwarze II.

Przewaga Przymierza stopniała do czterech sekund.

- O wszystkim decyduje slalom. Tu można najwięcej zyskać i najwięcej stracić. W zeszłym roku przegrywaliśmy po pierwszych dwóch konkurencjach i stratę zamieniliśmy na przewagę właśnie podczas slalomu – tłumaczył Pańczak.

W pierwszej rundzie wymijania pachołków nasi reprezentanci osiągnęli znacznie lepszy rezultat Ursusa. W drugiej przewagę zyskali dopiero na ostatnich metrach, gdy jadący łeb w łeb z naszym "Jerzykiem" uczeń z Ursusa zatrzymał się na pachołku i nie dość, że musiał go jeszcze raz mijać, to za błąd na jego zespół została nałożona sześciosekundowa kara.

Został ostatni sprawdzian. 

Już pierwsza seria strzałów krążkiem do bramki zapewniła nam przewagę, której nikt nie był w stanie zagrozić. Złote medale zawisły na szyjach uczniów Szkoły Przymierza Rodzin!

Serdecznie gratulujemy całej szkole – dyrekcji, trenerom oraz rodzicom dzieciaków, którzy mocno angażują się w sportowe inicjatywy szkoły i jej nauczycieli.

Jednak największe gratulacje należą się naszym młodzieńcom, którzy dali sobie i nam już drugie złoto 50. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży! Brawo chłopaki!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu