Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Złote "Kamyki"

14.11.2016
Sport szkolny

Szczypiornistki i szczypiorniści z 70 Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego okazali się bezkonkurencyjni w dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. 

W zawodach kobiet wystartowały tylko dwie drużyny, na szczęście w kategorii męskiej było ich aż pięć. To bardzo dużo, bo nie dość, że piłka ręczna nie cieszy się taką popularnością jak piłka nożna, to liceów publicznych na Ursynowie mamy tylko trzy z czego jedno na wygaszeniu. Brawo więc dla trenera Jacka Kalaty, organizatora turnieju, za namówienie takiej ilości szkół do wystawienia reprezentacji. 

Na pewno wpływ na ilość startujących oraz ich wysoki poziom ma fakt, że od lat nasze szkoły podstawowe, zwłaszcza SP 336 i SP 330, szkolą rok rocznie kilkudziesięciu szczypiornistów. Wiadomo, że część z nich, już po zakończeniu przygody z wyczynowym sportem, trafi na naszych szkół ponadgimnazjalnych i siłą rzeczy stanowi o jakości rozgrywek. 

Ważne jest też to, że nauczyciele kładą coraz większy nacisk na przygotowanie swoich podopiecznych do zawodów. Podkreślamy to ostatnio często, ale prawda jest taka, że od nauczycieli zależy tak wiele w rozgrywkach szkolnych, że nie sposób pominąć ich roli. A od kilku sezonów rzuca się w oczy, że turnieje które jeszcze niedawno stały na poziomie "rozrywkowym", obecnie cieszą oko dobrą grą.

Oba finały były do siebie podobne. Wystartowały w nich reprezentacje "Kamyka" oraz gospodarzy z 63 LO im. Lajosa Kossutha. W obu widoczna była przewaga uczniów ze Stokłos, ale szczypiorniści z Imielina nie zamierzali oddawać spotkań bez walki. Były to ciekawe mecze, ale trzeba uczciwie przyznać, że zespoły z "Kamyka" były po prostu lepsze. 

Najbardziej interesującym meczem finałów był bój o trzecie miejsce w kategorii mężczyzn. Zmierzyli się w nim uczniowie Liceum Przymierza Rodzin oraz debiutujące w naszych rozgrywkach Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 61. 

Długo utrzymywał się wynik oscylujący wokół remisu. Uczestnicy "małego finału" toczyli zażartą i stojącą na wysokim poziomie walkę. Zawodnicy obu drużyn potrafili zagrać niesztampowo. O sile NLO 61 stanowiło dwóch byłych szczypiornistów zaś Przymierze Rodzin swojego sukcesu szukało w drużynowej grze całego zespołu. 

Strategia tych drugich okazała się skuteczniejsza i pod koniec spotkania Przymierze zaczęło zyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę i to uczniowie tej szkoły wrócili z tarczą. 

Zwycięzcom turnieju życzymy jak najlepszego startu w miejskich rozgrywkach. Oba zespoły 70 LO mają tak wysokie umiejętności, że medale finałów WOM są w ich zasięgu. 

Trzymamy za Was kciuki "Kamyki"!

P.S Pełne wyniki znajdują się w załączniku pod galerią.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu