Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Zapasy na światowym poziomie w Arenie Ursynów

02.08.2019
Sporty walki

W Arenie Ursynów ruszyły trzydniowe zawody zapaśnicze. Memoriał Władysława Pytlasińskiego to jedna z najbardziej renomowanych imprez tego typu. Wystąpi blisko 500 zawodników z całego świata.

W zawodach rywalizować będą zawodnicy w stylu klasycznym. Dla wielu reprezentacji będzie to generalny sprawdzian przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Kazachstanie, które będą pierwszą szansą wywalczenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Po ursynowskich zawodach trener polskiej reprezentacji zdecyduje o tym, kto wystąpi na mistrzostwach.

- W zawodach weźmie udział 52-osobowa reprezentacja Polski. Nie zabraknie nikogo z naszych najlepszych, bowiem trenerzy wszystkich trzech kadr chcą wykorzystać doskonałą okazję do walk z gigantami światowych zapasów - informuje Polski Związek Zapaśniczy.

Wśród najlepszych polskich zapaśników będziemy mogli oglądać między innymi: Roksaną Zasiną - brązową medalistkę Mistrzostw Europy 2018 w kat. do 55 kg, w stylu wolnym: Zbigniewa Baranowskiego - srebrnego medalistę Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 92 kg czy Magomedmurada Gadzhieva - srebrnego medalistę Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 70 kg. W stylu klasycznym wystąpią m.in. Gevorg Sakahyan - srebrny medalista Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 67 kg oraz Arkadiusz Kułynycz - brązowy medalista Igrzysk europejskich 2019 w kat. do 87 kg.

Jakie rokowania dla polskiej ekipy przed występem w Memoriale Pytlasińskiego?

- Jestem przekonany, że we własnym kraju, na własnej ziemi biało-czerwoni będą pokonywali światową czołówkę. Od lat marzę, żeby wróciły złote czasu polskich zapasów. Może akurat za rok na igrzyskach olimpijskich w Tokio na najwyższym stopniu podium stanie wreszcie reprezentant lub reprezentantka Polski. Mamy kilku zawodników, których stać jest na osiągnięcie takiego wyniku. Liczymy też na nasze panie, które stale się rozwijają. Medale Agnieszki Wieszczek-Kordus i Moniki Michalik bardzo rozpowszechniły kobiece zapasy w Polsce. Dlatego teraz naszą wielką nadzieją, jest Roksana Zasina, która już zdążyła zabłysnąć na mistrzostwach świata - mówi Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, srebrny medalista olimpijski z Moskwy 1980

W weekend na Ursynowie rozegrane zostaną także dwie inne imprezy zapaśnicze z dużymi tradycjami: XXVIII Memoriał Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym oraz XXIII Poland Open w zapasach kobiet.

Zawody odbywają się codziennie od piątku do niedzieli w Arenie Ursynów od godz. 10:00. Wstęp dla kibiców wolny.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu