Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Oferta Integracyjnego Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego "Culani"

Integracyjne Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe "Culani"

siedziba: ul. Na Uboczu 3, Warszawa

telefon: 662 383 252

e-mail:  kris@culani.org.pl 

strona internetowa klubu: http://www.culani.org.pl

Integracyjne Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „Culani” jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, nie działającą dla osiągnięcia zysku.

Od 1995 roku klub lat zajmuje się różnymi formami aktywnej rehabilitacji oraz aktywizacją poprzez sport osób niepełnosprawnych ruchowo w każdym wieku.

Na przestrzeni lat były to: szermierka na wózkach, szermierka dzieci i młodzieży, pływanie, hipoterapia, tenis stołowy, boccia, wędkarstwo, curling na wózkach oraz wiele zorganizowanych turniejów, obozów szkoleniowych, ogólnopolskich imprez integracyjnych, wypraw turystycznych i wędkarskich (krajowych i zagranicznych), rehabilitacja domowa, pikniki integracyjne, regularne szkolenie sportowe, udział reprezentantów klubu w zawodach rangi krajowej, Mistrzostwach Polski, Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Świata w różnych dyscyplinach.

Członkami stowarzyszenia są niepełnosprawni mieszkańcy z całej Warszawy, ale także z innych stron Polski (Puławy, Chełm, Gliwice, Ruda Śląska) i większość z nich nie jest w stanie samodzielnie docierać na czas na treningi sportowe, zawody, zgrupowania.

Od 4 lat "Culani" najmocniej angażuje się szczególnie w rozwój dwóch form sportu i rekreacji, kierowanych szczególnie do osób  z niesprawnością ruchową: curlingu na wózkach oraz wędkarstwa integracyjnego

Drużyna curlingu na wózkach radzi sobie doskonale. Dzięki wsparciu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowany jest bogaty program szkoleniowy: uczestnictwo w turniejach międzynarodowych, konsultacjach i zgrupowaniach, treningi na torze curlingowym w Bełchatowie. Culani to jedyna drużyna w Polsce, która uczestniczy w rywalizacji międzynarodowej, m.in.: w Europejskiej Lidze Curlingu na Wózkach (klub ostatnio zajął 3. miejsce!), Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, największym corocznym międzynarodowym turnieju w Pradze w Czechach (12 drużyn) oraz turniejach w Trutnovie, Bełchatowie i Giżycku. W ostatnim roku klub zachęcił do udziału na tyle dużo nowych osób poruszających się na wózkach, że prawdopodobnie niebawem stworzy co najmniej dwie nowe drużyny!

Culani jest od lat inicjatorem i współorganizatorem cyklu ogólnopolskich integracyjnych zawodów wędkarskich „Wędkarstwo dla każdego”. Klub był gospodarzem Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski dla wędkarzy z niesprawnościami. Co roku na 4-6 łowiskach w Polsce odbywają się fantastyczne imprezy, podczas których spotykają się wędkarze pełnosprawni oraz niepełnosprawni. Jest miejsce i czas na sport, rywalizację, wymianę nowinek, integrację i przyjaźnie.  

Dodatkowe informacje:

Sukces drużyny Culani w Czeskiej Lidze Curlingu na Wózkach (2010)

3. miejsce drużyny Culani w Turnieju o Grand Prix Trutnova (2011)

2. miejsce drużyny Culani w Otwartych Miedzynarodowych Mistrzostwach Czech w Curlingu na Wózkach (2011)

1. miejsce drużyny Culani w Turnieju o Grand Prix Trutnova (2012)

 

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu