Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Program "Ćwicz po zdrowie na Ursynowie"

Zajęcia "Ćwicz po zdrowie na Ursynowie"

 

 

 

 

„Ćwicz po zdrowie na Ursynowie” to cykl, prowadzonych przez Fundację „Run and Fun” zajęć prozdrowotnych dla mieszkańców Ursynowa w wieku 50+ które odbywają się  od kwietnia do listopada w hali UCSiR przy ul. Hawajskiej oraz w Lesie Kabackim. Zajęcia zostały dofinansowane przez Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów w ramach otwartego konkursu ofert

 

Sześćdziesięciominutowe ćwiczenia z trenerami różnych aktywności fizycznych m.in. Tai-Chi, Zumba, Tabata, odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Co ciekawe i nietypowe w tego typu programach, wszyscy uczestnicy (w 2016 r. jest to 38 osób) mają możliwość przeprowadzenia konsultacji z dietetykiem, pomiaru składu ciała oraz sprawdzenia się w testach sprawnościowych!

 

Zajęcia terenowe (biegi, marszobiegi, ćwiczenia wydolnościowe) mają charakter tlenowy mający na celu poprawę pracy układu krążeniowo-oddechowego oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Treningi tego typu skutecznie zmniejszają  ryzyko zawału serca oraz zwalczają otyłość.

 

Zajęcia o charakterze wzmacniającym, odbywające się na sali, mają za zadanie wzmocnienie układu mięśniowo-stawowego poprzez ćwiczenia z użyciem własnego ciężaru ciała. Ćwiczenia te pomagają uczestnikom w utrzymaniu wyższej siły mięśniowej przez dłuższy okres swojego życia. Kolejnymi zadaniami zajęć na sali jest poprawa gibkości poprzez ćwiczenia rozciągające statyczne (stretching) i dynamiczne (np. wymachy kończyn górnych i dolnych, skłony). Ma to na celu poprawę mobilności całego układu ruchu uczestnika. 
Informacja na temat przebiegu zajęć w 2015 r.  

 

Kolejny konkurs ofert ogłoszony będzie pod koniec 2016 r. i być może zajęcia te będą ponownie przeprowadzone w przyszłym roku.

 

Prosimy o regularne śledzenie informacji pojawiających na stronie www.sport.ursynow.pl, a nie przeoczą Państwo informacji o ewentualnych zapisach.

 

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu