Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Program "Senior, starszy,sprawniejszy"

 

senior starszy sprawniejszy 2016 8 25

Od siedmiu lat w Uyrsynowskim Centrum Sportu i Rekreacji funkcjonują i dużą popularnością cieszą się zajęcia sportowe dla seniorów pn. "Senior, starszy, sprawniejszy".

Zajęcia te uwzględniają przede wszystkim wiek ćwiczących i łączą elementy aerobiku oraz aqua aerobiku z ćwiczeniami gimnastycznymi. Zastosowanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń może stać się rozwiązaniem na wiele dolegliwości zdrowotnych, jakie często towarzyszą ludziom w wieku seniora. 

Co zrobić, aby wziąć udział w zajęciach? 

Przede wszystkim należy odwiedzić lekarza, który stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do udziału w zajęciach gimnastyki. A następnie wybrać się do jednego z ośrodków UCSiR i zapisać się. Aby to uczynić należy przedłożyć do wglądu legitymację emeryta lub rencisty, lub dokument potwierdzający ukończone 60 lat.  Program w 2016 r.  trwa do 18 grudnia, nie ma możliwosći już dołączenia do grup, ale program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Informacje dotyczące programu w 2017 r. będzie można uzyskać od 15 listopada 2016 r. w obiektach UCSIR i na stronie internetowej centrum (www.ucsir.pl) Informacje znajdziecie także Państwo oczywiście na naszej stronie www.sport.ursynow.pl 

Jak prowadzone są zajęcia? 

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez instruktora na sali lub w wodzie i mają charakter ogólnorozwojowy. Ukierunkowane są na podtrzymanie lub podniesienie na wyższy poziom sprawności psychomotorycznej ćwiczących. W zajęciach na sali wykorzystuje się różne formy ćwiczeń wolnych, oddechowych z wykorzystaniem przyborów jak hantelki czy piłki rehabilitacyjne. Ćwiczenia te dostosowane są do możliwości i uczestników zajęć. Zajęcia gimnastyczne w wodzie przy muzyce, o małej intensywności uwzględniają ćwiczenia rehabilitacyjne, wzmacniające poszczególne partie mięśniowe oraz zwiększające zakres ruchu w stawach. 

Co daje regularny udział w zajęciach? 

Regularny udział w zajęciach wpływa na:

  • poprawę kondycji i wydolności układu oddechowego,
  • zapobieganie otyłości,
  • wzmocnienie mięśnia sercowego,
  • wzmocnienie mięśni, kości i stawów,
  • daje ogólną satysfakcję z poprawy samopoczucia.

Zajęcia "Gimnastyka usprawniająca na sali" odbywają się dwa razy w tygodniu a zajęcia "Gimnastyka w wodzie dla seniorów - raz na tydzień.

Regulamin zapisów oraz regulamin korzystania z zajeć - dotyczy 2016 r. 

Grafik zajeć w 2016 r. 

 

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu