Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Szkolny quiz wiedzy olimpijskiej

 
6 maja 2016 r. uczniowie czterech ursynowskich gimnazjów wzięli udział w quizie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich oraz konkursach sprawnościowych. Rywalizacja była zacięta i co najważniejsze – młodzież, będąca w tzw. "trudnym wieku", zdawała się autentycznie zadowolona z imprezy.

Każde igrzyska zaczynają się od zapalenia znicza. Nasz quiz postanowił nawiązać do tej tradycji delegacja uczniów Gimnazjum nr 92 rozpaliła ogień olimpijski, który towarzyszył uczestnikom przez całe zawody. 

Uroczystości otworzyli Wiceburmistrzowie: Rafał Miastowski – odpowiedzialny za sport oraz Wojciech Matyjasiak – w jego gestii znajduje się oświata. Towarzyszyli im Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji – Zenon Dagiel oraz Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, zarządcy ZOS Hawajska, gdzie obywały się zawody, Anita Nasierowska wraz ze swym zastępcą Piotrem Kondratowiczem

Gwiazdami imprezy, a jednocześnie członkami komisji sędziowskiej było dwóch wielkich polskich sportowców: Grażyna Rabsztyn i Dariusz Goździak

Konferansjerką i prowadzeniem imprezy zajął się doktor Tadeusz SatniszewskiKierownik Zakładu Zabaw, Gier Ruchowych Akademii Wychowania Fizycznego. To on czytał pytania quizy, który składał się z czterech bloków po osiem pytań. 

Uczniowie musieli wykazać się widzą o historii igrzysk, o polskich olimpijczykach czy o Brazylii – gospodarzu nadchodzących Igrzysk w Rio de Janeiro. Pytania była o bardzo różnym stopniu trudności. Od dość prostych o miejsce i datę pierwszych igrzysk po takie jaka z trzech wymienionych dyscyplin nigdy nie była w programie igrzysk: przeciąganie linyskok w dal do wody, wspinanie się po słupie.

Po ośmiu pytaniach młodzież przystępowała do konkurencji sprawnościowych. Rozpoczęła wyścigi na ergometrze wioślarskim, potem gimnazjaliści rzucali do celu czy przechodzili przez gigantyczny rękaw na czas. Po każdej konkurencji następowała kolejna seria pytań.

Impreza na prawdę się udała. Nie jest łatwo zaangażować młodzież w wieku gimnazjalnym do aktywnego uczestniczenia w tego typu wydarzeniach. Tym razem atrakcyjny program i konferansjerka doktora Satniszewskiego spowodowały, że uczniowie nie kręcili nosami tylko żywo interesowali się losami rywalizacji.

Czy ten sukces rozpocznie nową sportową tradycję na Ursynowie? Zobaczymy, ale wiele wskazuje, że za rok możemy się spodziewać podobnej, oby równie udanej, imprezy!

Wyniki: 

1. Gimnazjum nr 92
2. Gimnazjum nr 93
3. Gimnazjum nr 94
4. Gimnazjum nr 91

 

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu